Politechnika Białostocka solidarna z narodem ukraińskim/Білостоцький Технологічний Університет солідарний з українським народом

24-02-2023

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

przed rokiem z niedowierzaniem przyjmowaliśmy informacje o napaści Rosji na Ukrainę. Nasze serca były razem z całym narodem ukraińskim. Otworzyliśmy dla Was nasz kampus, mury naszej Uczelni, staramy się wspierać wszystkich uchodźców. Łudziliśmy się, że za chwilę konflikt się skończy.

W rocznicę inwazji, świadomi śmierci niewinnych ludzi i olbrzymich strat materialnych, jakie poniosła walcząca o wolność Ukraina w obliczu bezprzykładnej agresji putinowskiej autokracji, chcemy zadeklarować naszą nieustanną solidarność

Wierzymy, że ta wyniszczająca wojna jak najszybciej się skończy. Dziś Wasza walka o wolność Ukrainy jest też naszą walką o wolność i niepodległość.

Możecie liczyć na nasze wsparcie

dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB
              Rektor Politechniki Białostockiej

Politechnika Białostocka solidarna z narodem ukraińskim (PDF, 689 KB, otworzy się w nowej karcie)

🇺🇦 Пані та Панове,

Колеги,

рік тому ми з недовірою сприйняли інформацію про напад Росії на Україну. Наші серця були з усім українським народом. Ми відкрили для Вас наш кампус, стіни нашого Університету, ми намагаємося підтримати всіх біженців. Ми обманювали себе, що конфлікт скоро закінчиться.

У річницю вторгнення, усвідомлюючи загибель невинних людей і величезні матеріальні втрати, яких зазнала Україна, борючись за свободу перед обличчям безпрецедентної агресії путінського самодержавства, ми хочемо заявити про нашу незмінну солідарність.

Ми віримо, що ця руйнівна війна якнайшвидше закінчиться. Сьогодні Ваша боротьба за волю України – це і наша боротьба за волю і незалежність.

Ви можете розраховувати на нашу підтримку

доктор хаб. інж. Марта Косіор-Казберук, проф. PB

Ректор Білостоцького Технологічного Університету

Білостоцький Технологічний Університет солідарний з українським народом (PDF, 681 KB, otworzy się w nowej karcie)

Ladies and Gentlemen,

Dear Colleagues,

a year ago, we received the news of Russia’s attack on Ukraine with disbelief. Our hearts have been together with the Ukrainian people. We opened our campus, the walls of our University to you, and we tried to support all refugees. We were deluding ourselves that the conflict would be over in a moment.

On the anniversary of the invasion, aware of the deaths of innocent people and the enormous material losses suffered by freedom-fighting Ukraine in the face of the unprecedented aggression of Putin’s autocracy, we want to declare our continued solidarity.

We believe that this devastating war will end as soon as possible. Today, your fight for Ukraine’s freedom is also our fight for freedom and independence.

You can count on our support

Assoc. Prof. Marta Kosior-Kazberuk, DSc, PhD, Eng

Rector of Bialystok University of Technology

Bialystok University of Technology solidarity with Ukrainian nation (PDF, 693 KB, otworzy się w nowej karcie)