„Kółko logicznego myślenia” – bezpłatne warsztaty dla uczniów

20-02-2023
grafika z napisem Kółko Logicznego Myślenia / Szkoła podstawowa
Politechnika Białostocka zaprasza na wiosenną edycję warsztatów logicznego myślenia dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Podczas popołudniowych zajęć online dzieci rozwiązują zagadki, łamigłówki, rebusy i gry matematyczne. Bawiąc się poprawiają koncentrację, rozwijają zdolności matematyczne i kreatywność, a także zdobywają umiejętność logicznego myślenia.

Zajęcia w formie online kierowane są do dzieci klas 4-6 ze szkół podstawowych. Prowadzi je Pani Alicja Gawrońska, nauczycielka matematyki z Koźmina Wielkopolskiego, popularyzatorka i pasjonatka łamigłówek logicznych, które często wykorzystuje na lekcjach, jako oryginalny sposób na przyjaźnienie się z matematyką.

Ważne! Zajęcia „Kółka logicznego myślenia” nie są formą przygotowania uczniów do olimpiad, czy konkursów matematycznych.

Warsztaty odbywają się co tydzień (w czwartki lub wtorki) na platformie MS Teams (link udostępniany jest po zapisach). Trwają 60 minut. Grupa pierwsza rozpoczyna je o 17.00, grupa druga o 18.15.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Chętnych by dołączyć do „Kółka logicznego myślenia” prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM (zgłoszenia powinien dokonać rodzic lub opiekun prawny dziecka). Przejdź do formularza zgłoszeniowego na stronie SIGNUM

Warsztaty „Kółka logicznego myślenia” organizuje Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

„Kółko logicznego myślenia”:

• bezpłatne warsztaty dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych
  • forma: online platforma MS Teams. Termin: czwartek lub wtorek. Grupa pierwsza rozpoczyna je o 17.00, grupa druga o 18.15.
  • Liczba miejsc jest ograniczona (max 25 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Zgłoszenia powinien dokonać rodzic lub opiekun dziecka wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie signum.pb.edu.pl.

Więcej informacji w serwisie Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM

oprac. mr