Politechnika Białostocka najbardziej aktywna na Facebooku spośród wszystkich polskich uczelni!

27-12-2022
Grupa młodzieży z laptopami i telefonami

Politechnika Białostocka zdobyła tytuł najbardziej aktywnej uczelni w Polsce na Facebooku. Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych obliczył, że od grudnia 2021 r. do listopada 2022 r. opublikowaliśmy 1841 postów. O jedną trzecią mniej opublikował Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (1204 wpisy), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (1022 publikacje) oraz Politechnika Bydgoska (965 postów).

Nasze posty zdobyły w tym czasie 24 283 polubienia i 1 933 komentarze. Mamy też 4 803 udostępnienia! To łącznie 38 719 reakcji na treści, które umieszczamy na oficjalnym fanpage Politechniki Białostockiej.

Najwięcej reakcji fejsbukowiczów zdobył Uniwersytet Warszawski – 116 873. Warto jednak pamiętać, że nasz fanpage skupia społeczność 20 087 fanów, a fanpage UW – 101 153 fanów. Co ciekawe – w ciągu badanego okresu czasu Uniwersytet Warszawski opublikował zaledwie 392 posty.

Według Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych to właśnie fanpage Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Białostockiej należą do najbardziej angażujących profili uczelni w Polsce!

Całość wyników badań można znaleźć w artykule: Ranking roczny uczelni wyższych.

Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile.