Studenci Politechniki Białostockiej otrzymali stypendia z rąk Prezydenta Miasta Białegostoku

06-12-2022
Nagrody Prezydenta Białegostoku

6 grudnia 2022 r. w Parku Naukowo-Technologicznym zostały wręczone akty stypendialne przyznane po raz pierwszy przez Prezydenta Miasta Białegostoku dla szczególnie uzdolnionych studentów za rok akademicki 2021/2022. Wśród stypendystów jest 9 studentów Politechniki Białostockiej.

Prezydent Miasta Białegostoku – Tadeusz Truskolaski po raz pierwszy wyróżnił najbardziej zdolnych studentów białostockich uczelni, doceniając ich wysiłek włożony w edukację oraz aktywność naukową. Uhonorowani to osoby, które wyróżniają się ponadprzeciętnymi dokonaniami w działalności naukowej, artystycznej, sportowej, społecznej czy wolontariacie. Nagrody są wyrazem uznania dla ich wybitnych osiągnięć oraz wiedzy, a także zachętą do studiowania w Białymstoku.

– Wiadomo, że każdy włodarz miasta myśli o jego przyszłości. A przyszłością miasta są młodzi ludzie. A taką solą tej Ziemi, są młodzi zdolni, którzy kiedyś będą odpowiadali za rozwój tego miasta, ale również rozwój gospodarki i nauki – mówił podczas gali rozdania nagród Prezydent Miasta Białegostoku.

W elitarnym gronie 50 osób, które otrzymały stypendia i 6 tysięcy złotych znaleźli się nasi studenci:

• Dominik Banach – Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej (kierunek leśnictwo)
  • Ewa Bondar – Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (kierunek logistyka)
  • Mateusz Karanowski – Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej (kierunek informatyka)
  • Ewa Niewiarowska – Wydział Architektury Politechniki Białostockiej (kierunek architektura)
  • Anna Niewęgłowska – Wydział Architektury Politechniki Białostockiej (kierunek architektura)
  • Ewa Potmalnik – Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (kierunek zarządzanie)
  • Natalia Strojna – Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (kierunek logistyka)
  • Wojciech Tarasiuk – Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (kierunek logistyka)
  • Katarzyna Zalecka – Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (kierunek logistyka).

Jak młodzi nagrodzeni zareagowali na nagrodę?

Dominik Banach, student III roku na kierunku leśnictwo był bardzo szczęśliwy z otrzymania wyróżnienia. To nagroda za wysoką średnią oraz udział w konferencjach, w tym międzynarodowych, a także działalność w Samorządzie Studentów Politechniki Białostockiej oraz Kole Naukowym Leśników. Na co przeznaczy nagrodę?

–  To duża kwota, którą przeznaczę na swój rozwój naukowy, na pewno też laptop i różnego rodzaju wyjazdy – mówił stypendysta z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku.

– Myślę, że to jest znakomita niespodzianka Mikołajkowa, bo nie spodziewałam się, że takie stypendium otrzymam, ale widać, te najlepsze grono studentów zostało wyróżnione za swoją ciężką pracę i bardzo miło być w takiej grupie – mówiła Katarzyna Zalecka (średnia ocen: 4,8), studentka na kierunku logistyka na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

– Wydaje mi się, że to jest miłe zaskoczenie i zakończenie pewnego etapu, bo już jesteśmy na finiszu pierwszego stopnia – wyjaśniła Ewa Bondar z 4. roku logistyki (średnia ocen: 4,6).

Obie studentki wyróżniają się wynikami w nauce, ale również publikacjami naukowymi, udziałem w wielu konkursach branżowych, w tym TOP Young 100, które gromadzi najlepszych studentów logistyki i transportu. Obie udzielają się też w Studenckim Kole Naukowym LogiSquad. Przyznane stypendium zamierzają zainwestować w siebie, przeznaczając środki na szkolenia, kursy językowe oraz zakup sprzętu elektronicznego.

– Trzeba było się postarać się, aby osiągnąć dobrą średnią i zrealizować nasze projekty. Studiujemy na kierunku, na którym nie dość, że musimy się uczyć, to jeszcze pracować , bo robimy projekty techniczne i budowlane. Dodatkowo przydały się też punkty za osiągnięcia artystyczne planowe – podsumowała swoje osiągnięcia Ewa Niewiarowska, studentka na kierunku architektura na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Gratulujemy studentom i życzymy powodzenia w nauce!

(mz)