XIII Międzynarodowy Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego

17-11-2022
mężczyźni w kimonach walczą na macie w hali
Już po raz trzynasty judocy z kraju i zagranicy wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego, jaki w sobotę, 19 listopada odbędzie się na Politechnice Białostockiej.
Walki toczyć się będą na matach Akademickiego Centrum Sportu uczelni.

W zawodach może wziąć udział nawet trzystu zawodników, także z Litwy i Łotwy. Ze względu na sytuację geopolityczną nie będzie ekip z Rosji i Białorusi.

Zmagania mają charakter otwarty. Przyjść i kibicować może każdy.

– Walki powinniśmy planowo rozpocząć o 10:00. Zaczniemy od kategorii do lat dwunastu, potem będą ćwiczyli najmłodsi i na końcu studenci. Jest naprawdę na co popatrzeć, walki są bardzo emocjonujące – mówi kierownik zawodów, dr Piotr Klimowicz z Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej.

Sportowy memoriał upamiętnia postać wybitnego trenera i prekursora podlaskiego judo. To Leszek Piekarski, założył w roku 1960 pierwszą w regionie sekcję judo (w klubie Jagiellonia Białystok). W gronie jego wychowanków są m.in. Antoni Zajkowski – srebrny medalista olimpijski z 1972 r. czy Edward Alkśnin – reprezentant Polski na olimpiadzie w Moskwie w 1980 roku.

Organizatorami wydarzenia są: Politechnika Białostocka, Klub Judo Politechniki Białostockiej, Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej, Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

(mt)