Jesienna Wampiriada w Politechnice Białostockiej

17-11-2022
grupa osób siedzi na fotelach i oddaje krew
Trwa jesienna edycja „Wampiriady”, czyli akcji honorowego studenckiego krwiodawstwa. Zbiórki krwi, połączone z dobrowolnymi zapisami do bazy dawców szpiku, odbywają się na uczelniach w całej Polsce. Chodzi o promocję dobroczynności, bezinteresownego pomagania innym poprzez oddawanie krwi, a także zdrowego trybu życia.

Na białostockich uczelniach do oddania krwi zaprasza Niezależne Zrzeszenie Studentów oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

W Politechnice Białostockiej akcję wesprzeć będzie można w następujących dniach:

• 22 listopada w godz. 8:30-15:00 na Wydziale Mechanicznym (korytarz w budynku A)
  • 29 listopada w godz. 9:00-14:30 na Wydziale Inżynierii Zarządzania (hol w Hali Berlin)
  • 30 listopada w godz. 8:30-15:00 na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku (korytarz)

Krwiodawcą może zostać zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, która waży powyżej 50 kg. Trzeba mieć ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Zbiórki będą prowadzone także w siedzibie RCKiK w Białymstoku (w soboty 19, 26 listopada oraz 3 grudnia) oraz na innych białostockich uczelniach. Organizatorzy zapowiadają, że na każdego krwiodawcę będą czekać dodatkowe nagrody, w tym koszulki z tegoroczną grafiką Wampiriady. Szczegóły i harmonogram zbiórek można znaleźć na stronie wydarzenia – przejdź na Facebook

(mr)