Zmarła dr Zofia Leszczyńska

10-08-2022

Z głębokim żalem informujemy, że 9 sierpnia 2022 roku w wieku  81 lat zmarła dr Zofia Leszczyńska –  wieloletni nauczyciel akademicki Uczelni.

Dr Zofia Leszczyńska pracę w Wyższej Szkole Inżynierskiej rozpoczęła 1 września 1973 roku na stanowisku starszego asystenta w Katedrze Matematyki. Pracę nauczyciela akademickiego kontynuowała do 29 września 2004 roku jako adiunkt, a następnie starszy wykładowca.

W latach 1996-2014 była pomysłodawcą i rektorem działającej w Białymstoku niepaństwowej Wyższej Szkoły Matematyki i Informatyki Użytkowej.

Dr Zofia Leszczyńska zmarła 9 sierpnia 2022 roku.

Uroczystości pogrzebowe:

11 sierpnia 2022 r. w godz.16-19 pożegnanie w kaplicy domu pogrzebowego przy ul. Pogodnej 63

12 sierpnia 2022 o godz.9 msza święta żałobna w Kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63, następnie pogrzeb na cmentarzu katolickim w Dojlidach.

Dr Zofia Leszczyńska 1941-2022