Biblioteką PB pokieruje mgr Elżbieta Kierejczuk

03-08-2022
Elżbieta Kierejczuk
Od 1 sierpnia 2022 roku obowiązki dyrektora Biblioteki Politechniki Białostockiej oficjalnie przejmuje mgr Elżbieta Kierejczuk, dotychczasowy kierownik Oddziału Informacji Naukowej.

Nowa Pani Dyrektor pracę w Bibliotece Politechniki Białostockiej rozpoczęła w Oddziale Opracowania Zbiorów. W 2010 roku przystąpiła do państwowego egzaminu na dyplomowanego bibliotekarza, a 1 kwietnia 2011 roku otrzymała awans na stanowisko kustosza dyplomowanego. Od 1 października 2012 roku objęła funkcję kierownika Oddziału Opracowania Zbiorów, a następnie 1 grudniu 2019 roku – kierownika Oddziału Informacji Naukowej. Do zakresu Jej czynności należały m.in. przygotowanie danych i dokumentacji oceny nauczycieli akademickich, przygotowywanie dokumentacji związanej z rozliczaniem się nauczycieli akademickich z Programu Monitorowania Dorobku Naukowego, prace związane z przygotowywaniem i przesyłaniem danych do Polskiej Bibliografii Naukowej na potrzeby ewaluacji dyscyplin naukowych, generowanie raportów z Bazy Wiedzy PB na potrzeby Działu Nauki PB, wydziałów, pracowników, doktorantów. Za swoją sumienną pracę na rzecz Uczelni wielokrotnie otrzymywała nagrody Rektora Politechniki Białostockiej za działalność organizacyjną.

Od kilku lat prowadzi zajęcia dydaktyczne dla różnych grup użytkowników. Są to szkolenia biblioteczne dedykowane studentom I roku, studentom-dyplomantom, uczniom Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Ponadto angażuje się w promocję naszej Biblioteki i jej usług.

Podczas 25-letniej pracy w Bibliotece Politechniki Białostockiej Pani Elżbieta Kierejczuk stale podnosiła swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach, seminariach, kursach językowych, wykładach oraz konferencjach międzynarodowych i ogólnopolskich. Jej zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień związanych z edukacją biblioteczną i kształtowaniem wizerunku biblioteki, kulturą organizacyjną, a także nowoczesne technologie na użytek książnic. Jest autorką i współautorką kilkunastu publikacji z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, które były publikowane w materiałach konferencyjnych i czasopismach z list ministerialnych.

Gratulujemy nowej Pani Dyrektor i życzymy wielu sukcesów!

fot. Katarzyna Cichoń/ Biblioteka PB

mr