Izba Przemysłowo-Handlowa nagrodziła Politechnikę Białostocką za znaczące działania na styku nauki i przedsiębiorczości!

28-06-2022
Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. oraz Wydział Architektury PB otrzymali nagrodę Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.
Okolicznościowe statuetki podczas XVI Dorocznego Koncertu IP-H odebrała rektor dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB oraz Tomasz Stypułkowski, prezes zarządu IIiT PB.

Doceniono naszą uczelnię za konkretne działania, które mają charakter długotrwały. W przypadku East Design Days przygotowujemy się już przecież do piątej edycji wydarzenia, a więc można śmiało umówić o ugruntowanej renomie i stale rozwijającej się formule. To jest przedsięwzięcie, które łączy Politechnikę Białostocką z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Ma też bardzo ważne przesłanie, bo uczy nas, że dobre wzornictwo dotyczy wszystkich dziedzin naszego życia, a więc także wielu gałęzi gospodarki – podkreśla rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

East Design Days narodziło się na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Obecnie przedsięwzięcie jednoczy we wspólnym działaniu uczelnię i wielu partnerów ze świata biznesu, którzy wzbogacają jego organizację o nowe pomysły. EDD realizują ludzie zaangażowani, z pasją oraz energią, która sprawia, że wydarzenie wychodzi znacznie poza przestrzeń wydziału i każdego roku zyskuje na znaczeniu.

Drugie przedsięwzięcie nagrodzone przez Izbę Przemysłowo-Handlową jest efektem współpracy między Instytutem Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o. – spółką celową uczelni a Malow Sp z o.o. z Suwałk – jednym z największych w Europie producentów mebli metalowych.

Cieszymy się, że właśnie tak innowacyjne przedsiębiorstwo zobaczyło w naszym Instytucie partnera do przeprowadzenia badania oraz analizy biznesowej swojego nowego produktu. Instytut Innowacji i Technologii podejmuje się bowiem bardzo różnych wyzwań i pomyślnie finalizuje unikalne projekty. Współpraca z Malow, to jeden z wielu przykładów takiej działalności Instytutu, który od kilku lat dynamicznie się rozwija, jest coraz częściej dostrzegany i nagradzany. Zdobywa też coraz większe zaufanie przedsiębiorców z regionu i całej Polski – mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku jest najstarszą regionalną organizacją samorządu gospodarczego, działającą na terenie województwa podlaskiego. Powstała w 1991 roku, kiedy to grupa pięćdziesięciu przedsiębiorstw działając na mocy ustawy o izbach gospodarczych powołała ją do życia. W chwili obecnej Izba uznawana jest za jedną z większych i prężniej działających organizacji zrzeszających podmioty gospodarcze z terenu północno-wschodniej Polski. Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej, której była założycielem.

XVI Doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku odbył się 26 czerwca 2022 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 w Białymstoku. Uroczystość związana była z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy. Wydarzenie było okazją do wręczenia odznaczeń Prezydenta RP, nagrody Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz statuetek przyznanych przez Radę Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.

oprac. mr

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku, fot. Artur Radecki

Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej – East Design Days