Uczelniane Forum Dziekanatów ma już rok!

06-06-2022
grupa pracowników dziekanatów PB
W dniach 3-4 czerwca 2022 r. Uczelniane Forum Dziekanatów Politechniki Białostockiej zorganizowało wyjazdowe szkolenie pt. „Sprawny Dziekanat”. Celem szkolenia było podniesienie kompetencji pracowników dziekanatów wydziałowych oraz standaryzacja ich pracy w skali całej uczelni.

Szkolenia i warsztaty przeprowadzili pracownicy jednostek organizacyjnych, z którymi pracownicy dziekanatu współpracują na co dzień:

• panele tematyczne: „Teczka studenta”, „Cudzoziemcy w USOS i POLON”, „Kierunki studiów w POL-on” przedstawiło Centrum Danych i Analiz Strategicznych, zarządzane przez Małgorzatę Jeglińską-Krupę,
  • na „100 pytań do DSSiD” odpowiadali pracownicy oraz kierownik Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki Irena Werdoni,
  • Marta Płońska-Wasieńko, uczelniany Inspektor Ochrony Danych Osobowych poprowadziła panel „Ochrona Danych Osobowych w Dziekanacie”,
  • Uczelniane Centrum Informatyczne na czele z kierownikiem Marcinem Rodzianko przedstawiło panele: „Archiwizacja Prac Dyplomowych”, „Immatrykulacja cudzoziemców”, „Office 365 – wykorzystanie w dziekanacie”.

Dodatkowo zastępca kierownika dziekanatu Wydziału Inżynierii Zarządzania przedstawił sprawozdanie z wizyty studyjnej, którą odbył w pierwszej połowie maja br. na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Dziekanat jako jednostka organizacyjna uczelni jest miejscem, w którym najlepiej widać sposób zarządzania procesem dydaktycznym w uczelni, a w szczególności organizacji i koordynacji działań w tym zakresie. Utworzone 8 czerwca 2021 roku Uczelniane Forum Dziekanatów powstało z myślą o podnoszeniu jakości obsługi studentów, rozwijaniu współpracy pomiędzy dziekanatami oraz tworzeniu nowych rozwiązań usprawniających ich pracę.

Czerwcowe szkolenie wyjazdowe było okazją do świętowania rocznicy utworzenia Uczelnianego Forum Dziekanatów. Gościem obchodów, które odbyły się w ośrodku wypoczynkowym Politechniki Białostockiej w Hołnach Mejera, była rektor dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Zarząd Uczelnianego Forum Dziekanatów składa serdeczne podziękowania Pani Rektor za wsparcie i nieocenioną pomoc we wdrożeniu nowej inicjatywy. Jednocześnie dziękuje wszystkim pracownikom dziekanatów za zaangażowanie i uczestnictwo, a szkoleniowcom za profesjonalne przygotowanie paneli szkoleniowych.

Ewa Wojciuk,
Przewodnicząca Uczelnianego Forum Dziekanatów