Zbiórka dla obywateli Ukrainy z kampusu Politechniki Białostockiej

29-03-2022
W naszym Domu Studenta nr 3 „Gamma” mieszkają obywatele Ukrainy zmuszeni do ucieczki przed konfliktem zbrojnym. Pomóżmy im w jak najlepszych warunkach mieszkać w naszym kampusie.

Uchodźców przyjmuje i najlepiej zna ich bieżące potrzeby pan mgr inż. Wojciech Śliwko, kierownik DS3. Dziś wiemy, że nasi goście z Ukrainy potrzebują tylko niektórych artykułów spożywczych, natomiast nie mają urządzeń do podgrzewania dzieciom mleka, zagotowania wody na herbatę, czy zadbania o czystą i wyprasowaną odzież. W przypadku artykułów AGD warto zebrać się w kilka osób i wspólnie spróbować zakupić jeden ze sprzętów z powyższej listy. Można też przekazywać sprawne urządzenia bezpośrednio do kierownika domu studenta.

W tej chwili potrzebne są:
Artykuły żywnościowe:

– woda,

Artykuły AGD:

– czajniki,
– kuchenki mikrofalowe,
– pralki,
– kuchenka elektryczna z jednym polem grzewczym,
– suszarki do ubrań;

Inne:

– łóżeczka dla dzieci , też turystyczne,
– ręczniki,
– pościel rozmiar 160 x 200 cm
– kołdry rozmiar 160 x 200 cm
– poduszki 50 x 60 cm,
– koce,
– pokłady higieniczne,
– klapki pod prysznic, damskie, dziecięce,
– stolik plus krzesełka dla dzieci ( typu Ikea ),
– papier toaletowy,
– wieszaki,
– proszek do prania;

Wszelkie dary z listy można przynosić przez całą dobę bezpośrednio do Domu Studenta Gamma i zostawiać w portierni. Na wszelkie pytania od społeczności akademickiej pan Wojciech Śliwko czeka pod nr. telefonu: 668 141 407.

Wspólnie łatwiej pomagać.