„Doskonała Nauka” – trwa nabór wniosków

09-02-2022
grafika ilustracyjna, napis: Program Ministerstwa Edukacji i Nauki Doskonała Nauka, nabór wniosków
Trwa nabór wniosków w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Doskonała Nauka”. Jest on kierowany m.in. do uczelni, instytutów naukowych i badawczych. Wnioski można składać do 18 marca 2022 r. Zachęcamy do udziału!

Zgodnie z regulaminem programu, uczelnia w ramach każdego z modułów może złożyć nie więcej niż 5 wniosków. W związku z tym, przed uruchomieniem procedury składania wniosku należy uzyskać zgodę Prorektora ds. Nauki za pośrednictwem Działu Nauki.

Wniosek, wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć w formie elektronicznej w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania (OSF) dostępnym na stronie internetowej pod adresem: osf.opi.org.pl

Program składa się z dwóch modułów:

• „Wsparcie konferencji naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na organizacji konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych (wysokość środków finansowych w ramach tego modułu wynosi od 20 000 zł do 400 000 zł – przy czym dofinansowanie nie może przekraczać 90% kosztów realizacji projektu),
  • „Wsparcie monografii naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na wydawaniu monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia wyników tych badań lub prac do obiegu krajowego lub międzynarodowego, oraz na udostępnieniu tych publikacji w Internecie, w trybie otwartego dostępu, w sposób bezpłatny i bez technicznych ograniczeń (wysokość środków finansowych w ramach tego modułu wynosi od 15 000 zł do 80 000 zł – przy czym dofinansowanie nie może przekraczać 90% kosztów realizacji projektu).

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu:

• którego okres realizacji nie przekracza 24 miesięcy;
  • który nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa;
  • którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich realizacji projektu.

Więcej informacji na stronie internetowej MEiN