PrzytulMnie Sp. z o.o.

18-10-2020

Projekt PrzytulMnie powstał z myślą o stworzeniu nowej technologii w produkcji okryć obciążeniowych.

Zespół PrzytulMnie planuje opracować zupełnie nową konstrukcję warstwy obciążeniowej, opracowując specjalną recepturę warstwy obciążeniowej. Sukces pozwoli na masową produkcję okryć obciążeniowych, ich nieograniczony design, komfort w praniu oraz dużą elastyczność w indywidualnym doborze ciężaru.

Produkty stworzone przez ten startup, poprzez silny, równomierny, ale przyjemny nacisk, będą miały na celu stymulowanie układu proprioceptywnego, który odpowiada za dane wejściowe z mięśni i stawów. Działanie okryć polega na stymulowaniu receptorów czucia głębokiego, dzięki czemu uzyskuje się efekt uspokajający i wyciszający.

Stosowanie okryć poprawia skupienie i koncentrację, rozluźnia, ogranicza zachowania autostymulacyjne oraz uczucie lęku i niepewności, zmniejsza stres, zwiększa poczucie bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływa na jakość snu.

Szkolenie w formie warsztatów praktycznych, dotyczące metod i technologii stworzenia materiału kompozytowego o określonych parametrach oraz w doborze technologii wycinania w ukształtowanym materiale otworów o określonych kształtach, przeprowadzili dla startupu PrzytulMnie  dr inż. Marek Jałbrzykowski oraz  mgr inż. Krzysztof Stankiewicz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.