Nabór wniosków o stypendium Ministra na rok akademicki 2020/2021

24-09-2020
fotografia ilustracyjna. Dłonie młodej kobiety na książce i klawiaturze, na blacie biurka również kolorowe karteczki memo
Zapraszamy studentów Politechniki Białostockiej do składania wniosków o stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O przyznanie stypendium można starać się po ukończeniu 1 roku studiów pierwszego stopnia, posiadając wpis na drugi rok oraz w trakcie studiów drugiego stopnia, na podstawie osiągnięć uzyskanych w trakcie tych studiów (z wyłączeniem okresów urlopów od zajęć lub innych przerw udzielonych zgodnie z regulaminem studiów). Średnia ocen nie jest brana pod uwagę.

W przypadku studentów, którzy kształcą się na kilku kierunkach jednocześnie, stypendium przysługuje tylko na jednym, wskazanym kierunku.

Regulamin przyznawania stypendium za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2020/2021 znajduje się na stronie: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wypełnione wnioski o stypendium za znaczące osiągnięcia wraz z załącznikami (formularze dostępne są na stronie pb.edu.pl/studenci w zakładce: Zasady obowiązujące w roku akademickim 2020/2021) należy złożyć w wersji papierowej i elektronicznej (pdf) w dziekanacie prowadzącym obsługę odpowiedniego kierunku.

Uwaga! Dokumenty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 12 października br.

Składanie wniosków o przyznanie stypendium MNiSW krok po kroku:
  1. W terminie do 12 października 2020 r. student przedkłada dziekanowi wydziału swoją kandydaturę do przyznania stypendium poprzez dostarczenie do dziekanatu następujących dokumentów:
  • wniosek o przyznanie stypendium w wersji papierowej i elektronicznej (pdf) – student wypełnia część B oraz odpowiedni punkt części C wniosku,
  • załącznik nr 1 – dokumenty potwierdzające uzyskanie w okresie studiów znaczących osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych w wersji papierowej i elektronicznej (pdf) (załącznik nr 1).,
  • załącznik nr 2 – oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych.
  1. Dziekan wydziału, za pośrednictwem Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki, przekazuje Rektorowi Politechniki Białostockiej dokumenty, o których mowa w pkt. 1 wraz z pisemną opinią na temat kandydatury studenta.
  2. Pracownik Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki składa wniosek o stypendium – opatrzony elektronicznym podpisem Rektora – za pośrednictwem Zintegrowanego Systemu Usług dla Nauki Obsługa Strumieni Finansowania.

Szczegółowych informacji na temat stypendiów ministra za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2020/2021 udziela pracownik Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki: Julita Jurgiel, 85 746 90 36, j.jurgiel [at] pb.edu.pl