Zarządzenie Rektora Politechniki Białostockiej

07-07-2020
zarządzenie rektora

Od 6 lipca 2020 r. możliwy jest powrót mieszkańców do Domów Studenta Politechniki Białostockiej. Warunki powrotu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, reguluje Zarządzenie nr 1147 Rektora PB. Dokument wprowadza zmiany do wydanego w maju Zarządzenia nr 1122 w sprawie zasad postępowania w Politechnice Białostockiej w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19.

Mieszkańcy Domów Studenta Politechniki Białostockiej mogą ponownie korzystać z pomieszczeń w akademikach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia określonych w wytycznych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wydanych w konsultacji z GIS (wytyczne MNISW w konsultacji z GIS dotyczące zapewnienia bezpiecznych warunków zakwaterowania w domach studenckich w trakcie epidemii COVID-19)

O swoim powrocie do Domu Studenta mieszkaniec powinien wcześniej poinformować kierownika odpowiedniego DS (telefonicznie lub drogą mailową) w celu ustalenia terminu powrotu. Jest też zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia (załącznik do Zarządzenia nr 1147).

Co ważne, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin mieszkańców Domów Studenta przez osoby z zewnątrz.

Zarządzenie Nr 1147 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 6 lipca 2020 roku w sprawie zasad postępowania w Politechnice Białostockiej w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19