Rada Uczelni wskazała kandydatów na rektora PB

31-05-2020
wybory politechnika białostocka

Podczas posiedzenia w dniu 29 maja 2020 r. Rada Politechniki Białostockiej, wykorzystując swoje ustawowe uprawnienia, nie uwzględniła opinii Senatu PB z 28 maja br. i wskazała Uczelnianej Komisji Wyborczej prof. dr hab. inż. Joannę Ejdys oraz dr hab. inż. Martę Kosior-Kazberuk, prof. PB jako kandydatów do pełnienia funkcji rektora PB na kadencję 2020-2024. Członkowie Rady Uczelni jednogłośnie zagłosowali za obydwiema kandydaturami.

Powyższe wskazanie zostało zawarte w Uchwale Nr 1/VII/I/2020 Rady Politechniki Białostockiej.

Wcześniej Rada Uczelni przeprowadziła rozmowy z kandydatami, którzy następnie zostali zaopiniowani przez Senat PB.

W związku z jednoznacznym wskazaniem Rady Politechniki Białostockiej kolejne czynności wyborcze w Politechnice Białostockiej będą przebiegały według terminarza określonego w Uchwale Nr 13 Uczelnianej Komisji Wyborczej z 20 maja br. , a mianowicie:

• wybory elektorów do Uczelnianego Kolegium Elektorów odbędą się w dniach 1 i 2 czerwca br. (ogłoszenie wyników – 5.06.2020 r.)
  • wybory rektora przez Uczelniane Kolegium Elektorów – I posiedzenie – odbędzie się 16 czerwca br.