Inauguracja piątej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Białostockiej

19-11-2019
zdjęcie grupowe uczestników EUD

90 młodych studentów zgłosiło się do udziału w piątej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Białostockiej. Oficjalna inauguracja zajęć odbyła się w 16 listopada 2019 r., na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa ogólnopolska prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – wyższymi uczelniami ekonomicznymi. Bezpłatne zajęcia z zakresu ekonomii odbywają się: w Warszawie (przy SGH), Katowicach (Uniwersytet Ekonomiczny), Poznaniu (UE), Wrocławiu (UE), Szczecinie (Uniwersytet Szczeciński), Gdańsku (Politechnice Gdańskiej). W Białymstoku organizatorem lokalnym EUD jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Rokrocznie Uniwersytet obejmuje kształceniem ponad 1,5 tys. uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Wydział Inżynierii Zarządzania PB w ramach EUD zorganizuje sześć spotkań, podczas których uczniowie będą mogli dowiedzieć się m.in. o tym, jak inwestuje się na giełdzie, czy też dlaczego jedne kraje są biedne, a inne bogate. Zajęcia – składające się z wykładów i części warsztatowej – poprowadzą nauczyciele akademiccy Politechniki Białostockiej oraz eksperci i przedstawiciele biznesu. Każdy młody student otrzymuje indeks, w którym wpisuje „zaliczenia” z wykładów, a na koniec – dyplom ukończenia nauki.

W ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego przygotowywane są również wykłady dla rodziców, które odbywają się w tym samym czasie co zajęcia dla dzieci.

W uroczystej inauguracji piątego roku akademickiego na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym na Politechnice Białostockiej uczestniczyli uczniowie, ich rodzice i opiekunowie oraz Senat EUD. Immatrykulacji studentów dokonały prorektor ds. rozwoju PB dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB oraz dziekan WIZ dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB. Warto podkreślić, że inaugurację poprowadzili pierwsi absolwenci Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego organizowanego na Politechnice Białostockiej – Zuzanna Komuda oraz Jakub Treszczotko.

Tuż po uroczystości młodzi studenci uczestniczyli w pierwszych zajęciach EUD. Dr Joanna Jończyk opowiedziała dzieciom o skutecznym zarządzaniu zespołem. Natomiast wykład inauguracyjny dla rodziców przygotowała nauczycielka nauczania początkowego Aneta Tomkiel, która zachęcała do rozbudzania kreatywności dziecka.

Więcej informacji na:

wiz.pb.edu.pl/2019/11/18/inauguracja-piatej-edycji-ekonomicznego-uniwersytetu-dzieciecego-na-politechnice-bialostockiej

www.uniwersytet-dzieciecy.pl