Konkurs dla pracodawców „Organizacja ucząca się”

30-09-2019
logo konkursu Organizacja ucząca się

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku oraz Politechnika Białostocka zapraszają pracodawców z województwa podlaskiego do udziału w piątej edycji konkursu „Organizacja ucząca się 2019″.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno firmy z sektora MŚP, duże firmy, jak i pracodawcy z sektora publicznego. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w trzech kategoriach:

1. „Mikro i Małe Przedsiębiorstwa” (zatrudnienie do 49 pracowników),
  2. „Średnie i Duże Przedsiębiorstwa” (zatrudnienie od 50 pracowników),
  3. „Sektor publiczny„.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców z województwa podlaskiego, którzy inwestują w rozwój kompetencji pracowników, są zorientowani  na zarządzanie wiedzą i wyróżniają się m.in. elastyczną strukturą organizacyjną, strategią personalną, kulturą organizacyjną, realizują inwestycje służące wzrostowi efektywności swej organizacji, jednocześnie wspierając uczenie się pracowników i partnerów biznesowych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do 31 października do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Formularz powinien być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania firmy i opieczętowany we wskazanym miejscu.
Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku, ul. Pogodna 22, 15-354 Białystok.

Założeniem konkursu jest wybór najlepszych pracodawców stosujących zasady „organizacyjnego uczenia się” w oparciu o złożone i ocenione przez Kapitułę Konkursu formularze zgłoszeniowe. Kapituła zwraca uwagę na to czy w organizacji zatrudniona jest osoba odpowiedzialna za sprawy personalne, czy istnieje plan szkoleń oraz system motywacyjny i system oceny okresowej pracowników. Punktowany jest plan rozwoju pracowników, jasno określony system wynagradzania oraz analiza efektów inwestowania w szkolenia i rozwój pracowników. W formularzu konkursowym są także pytania dotyczące korzystania w latach 2018-2019 ze środków na wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, Europejskiego Funduszu Społecznego czy innych źródeł. Opisane powinny być także metody i sposoby dzielenia się wiedzą w organizacji.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się podczas uroczystej gali na początku 2020 roku.

Szczegółowe informacje  dotyczące konkursu i regulamin są dostępne na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektor Politechniki Białostockiej, Podlaskie Forum Gospodarcze.
Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, portal bialystokonline.pl, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny.