Znamy już laureatów stypendium „Akademiki za dobre wyniki”

30-07-2019

Aż 15 osób zamieszka w październiku w Domach Studenta Politechniki Białostockiej za darmo. Są to tegoroczni maturzyści z najlepszymi wynikami, którzy zakwalifikowali się do projektu.

Lista rankingowa osób, którym przyznano stypendium mieszkaniowe w ramach projektu “Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2019/2020:

• Andrzejewski Szymon
  • Bartoszewicz Kinga
  • Bartoszewicz Paulina
  • Borys Szymon
  • Dacewicz Jakub
  • Kamińska Aleksandra
  • Kozioł Aleksandra
  • Kwapisz Jakub
  • Malinowska Gabriela
  • Pawlenko Konrad
  • Rękawek Paweł
  • Sandomierski Krystian
  • Snarski Krzysztof
  • Wróblewska Joanna Julia
  • Złotnik Michał

Wszystkie zakwalifikowane osoby prosimy o dopełnienie formalności zgodnie z §4 „Regulaminu przyznawania stypendiów mieszkaniowych w ramach projektu „Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2019/2020 na Politechnice Białostockiej”.

Należy wypełnić podanie o przyznanie miejsca w Domu Studenta Politechniki Białostockiej oraz oświadczenie dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych, którego wzór określa załącznik nr 2 do Regulaminu.

Wypełnione podanie o przyznanie miejsca w Domu Studenta Politechniki Białostockiej należy dostarczyć do Kierownika Działu Zasobów Mieszkaniowych na adres: Dom Studenta nr 4 „Delta” Politechnika Białostocka, ul. Zwierzyniecka 6, pok. nr 11.

Wypełnione oświadczenie dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych należy dostarczyć do Kwestury PB, pokój nr 27, ul. Wiejska 45a.

W przypadku podania o przyznanie miejsca w pokoju 1-osobowym lub miejsca w pokoju 3-osobowym zamieszkiwanym przez 2 osoby, stypendysta zobowiązany jest dopłacić różnicę zgodną z obowiązującym w Politechnice Białostockiej cennikiem.

Politechnika Białostocka już po raz kolejny wspiera kandydatów z najlepszymi wynikami z egzaminu maturalnego, przyznając im darmowe miejsce w akademiku na pierwszy rok nauki. Stypendium  „Akademiki za dobre wyniki” otrzymali tegoroczni maturzyści, którzy z egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym, z co najmniej z jednego przedmiotu uzyskali minimum 85% punktów możliwych do zdobycia i od roku akademickiego 2019/2020 rozpoczną studia stacjonarne.

15 osób, tegorocznych zdobywców stypendium, zaoszczędzi niemal 3000 zł! Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-3-osobowym pokoju w akademiku uczelni wynosi bowiem ok. 320 zł.

Akademiki Politechniki Białostockiej położone są w okolicy centrum Białegostoku, przy ul. Zwierzynieckiej. Ich mieszkańcy doceniają dobrą komunikację z resztą miasta, ścieżki i stacje rowerowe, sąsiedztwo Parku Zwierzynieckiego. Pokoje studenckie są w pełni umeblowane. Na każdym piętrze znajduje się ogólnodostępna kuchnia. W akademikach można skorzystać też z pralni, suszarni i pomieszczenia do przechowywania rowerów. W Domach Studenta Beta oraz Gamma na parterze można odpocząć lub spotkać się z przyjaciółmi w klubie ze stołem bilardowym, do ping ponga czy piłkarzykami. W Akademiku Beta jest bar z domową kuchnią.

Więcej na akademiki.bialystok.pl .