Juwenalia 2019

31-05-2019
W czwartek, 30 maja, studenci przejęli od prezydenta Białegostoku symboliczne klucze do bram miasta. Rozpoczęło się święto żaków! Juwenalia Białystok 2019 trwały do 1 czerwca.

– Moi drodzy, to jest Wasze święto! Będziecie się bawić, będziecie się integrować, będziecie pokazywać, że Białystok jest młody. Z pełnym przekonaniem te klucze Wam przekazuję – mówił studentom Tadeusz Truskolaski, prezydent miasta.

Zgodnie z tradycją, doroczne święto żaków otworzyła parada studentów, która przeszła z placu NZS na kampus Politechniki Białostockiej. To tutaj przez trzy dni odbywały się koncerty. W czwartek (30.05) zagrali Grubson, Enej, Brathanki, Miły Pan i Smolasty. W piątek (31.05): Ted Nemeth, Borys LBD, Ich Troje i Kult. Tego też dnia odbył się finał konkursu Miss Studentek. W ostatnim dniu święta usłyszeliśmy takich wykonawców jak: Fiłoń/VBS/Dzitek, Dwa Sławy, Łobuzy, Nocny Kochanek i Krzysztof Krawczyk.

Parada studentów Juwenalia 2019 – posłuchaj na stronie Radia Akadera – link

Koncerty: