Dni Młodego Inżyniera i Młodego Architekta

03-04-2019

Warsztaty i ćwiczenia praktyczne, a także konsultacje i spotkania ze specjalistami firm branżowych – to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników Dnia Młodego Inżyniera oraz Dnia Młodego Architekta. Obie imprezy, po raz pierwszy na Politechnice Białostockiej, zorganizował „Builder” – ogólnopolski miesięcznik adresowany do projektantów, kadry technicznej, studentów i wykładowców, a także menedżerów budownictwa.

Dzień Młodego Inżyniera na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB (2 kwietnia) oraz Dzień Młodego Architekta na Wydziale Architektury PB (3 kwietnia) wpisały się w drugą edycję programu edukacyjnego „Builder For The Future”, które miesięcznik prowadzi wspólnie z firmami partnerskimi.

W ten sposób – już od sześciu lat – wspieramy młodych architektów i inżynierów budownictwa w uzupełnianiu wiedzy akademickiej o wiedzę praktyczną. Staramy się także ułatwić im kontakt z firmami branży budowlanej – podkreśla Urszula Socha, dyrektor Biura Realizacji Projektów w miesięczniku Builder. Podczas Dni Młodego Architekta czy Młodego Inżyniera przedstawiciele naszych partnerów spotykają się ze studentami uczelni technicznych. Doświadczeni inżynierowie, architekci oraz praktycy, którzy są na bieżąco z nowinkami technicznymi, prowadzą wykłady, prezentacje, przedstawiają największe inwestycje, które realizują, mówią o najnowszych technologiach, rozwiązaniach. Można też odwiedzić stoiska firm, które reprezentują, żeby dowiedzieć się, jakie są możliwości podjęcia stażu lub pracy – wyjaśnia Urszula Socha.

Podczas Dni Młodego Inżyniera oraz Młodego Architekta miesięcznik „Builder” promuje też wśród studentów wydziałów architektury i budownictwa udział w konkursach, które organizuje.

Dzień Młodego Inżyniera na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB, 2 kwietnia 2019 r. – program

Dzień Młodego Architekta na Wydziale Architektury, 3 kwietnia 2019 r. – program

QR kod RODO