Podbój Hellady!

06-06-2024
Pierwszy dzień wycieczki w Grecji nasi uczniowie zaczęli od branchu oraz leżakowania na plaży i kąpania w cieplutkim Morzu Egejskim.

Następnie udali się na Pantaleimon, gdzie podziwiali Olimp. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o kulturze, religii i kolebce cywilizacji greckiej. Kolejnym punktem na mapie, odwiedzonym przez naszych uczniów było Litochoro, gdzie spacerowali po miasteczku oraz wstąpili do Parku Narodowego „Góry Olimp”, gdzie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Wanny Afrodyty.

Dzięki projektowej współpracy z Bractwo Kurkowe Rzeczypospolitej – Zjednoczenie Org. Histor. i Strzeleckich mają szansę poznawać kulturę, religię i kolebkę cywilizacji greckiej z panem Dyrektorem Generalnym – Gniewomirem Rokoszem-Kuczyńskim.

Opiekę nad uczniami sprawują pan wicedyrektor Paweł Malinowski, pani profesor Monika Borodzicz oraz pan profesor Hubert Anisimowicz.

pm