Zawody robotów xChallenge

23-10-2023
W dniach 13-14 października 2023 w Rzeszowie odbyły się międzynarodowe zawody robotów xChallenge.

W Regionalnym Centrum Widowiskowo-Sportowym „Podpromie” do zawodów wystawiono ponad 200 robotów w 6 kategoriach. ALOPB reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Kokoszkiewicz, Adam Piekutowski, William Zagórecki, Hubert Muszyński, Paweł Buczyński, Konrad Olifier, Ewa Karp i Michał Łukaszuk. Nasza drużyna wygrała zawody minisumo, stanęła na najniższym podium w kategorii freestyle oraz zajęła szóste miejsce w zmaganiach Task Hunters.

Zawody kierowane są do uczniów szkół średnich oraz studentów, gdzie zawodnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności manualne oraz programistyczne. Nie zabrakło również atrakcji dla młodszych i starszych uczestników. Zawody oferują nie tylko nagrody materialne, lecz również doświadczenie pozyskane od osób z całego świata i nowe kontakty.

Wyniki ALOPB w międzynarodowym turnieju robotów xChallenge:

• minisumo – 1 miejsce;
  • freestyle – 3 miejsce;