W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję Politykę prywatności i wykorzystania plików cookies w serwisie.

Dzień Otwarty 2023

07-06-2023
Pracownia chemiczna, historyczna, polonistyczna, językowa, biologiczna oraz stoisko robotyki i wolontariatu – to między innymi atrakcje jakie przygotowaliśmy ósmoklasistom.
Kandydaci mogli nie tylko zwiedzić szkołę, ale także poczuć jej atmosferę. Na uczestników Dnia Otwartego ALOPB czekały prezentacje i sale tematyczne. Wszędzie było słychać muzykę na żywo w wykonaniu uczniów. Była sekcja robotyczno-informatyczno-matematyczna, w której można było porozmawiać z członkami utytułowanego koła robotycznego, działającego w ALOPB. W sali lingwistycznej czekały uczestników zagadki językowe z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i chińskiego – czyli wszystkich lektoratów, na które mogą uczęszczać uczniowie. W sali historyczno-geograficznej można było zabawić się w kronikarza i archeologa w jednym. Zebrano tu różne przedmioty, a zadaniem gości było oszacować datę ich pochodzenia. W sekcji humanistycznej uczniowie odgrywali scenki literackie. Tu zadaniem uczestników było odgadnąć, z jakiej lektury pochodzi dany fragment. Wesoło i czasem wybuchowo było też w sali chemicznej.
 

– Przygotowaliśmy dziś wiele atrakcji, ale jestem przekonana, że dla gości Dnia Otwartego najcenniejsze będzie spotkanie z naszą młodzieżą. Już same przygotowania do dzisiejszego wydarzenia przyczyniły się do zintegrowania uczniów. Wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowania, każdy za coś odpowiadał. Mamy tu świetną ekipę uczniów, która umie wspólnie działać i czuje się prawdziwym gospodarzem szkoły. Wszyscy też czekamy i otwieramy się na nowych uczniów, którzy we wrześniu zasilą nasze szeregi – mówiła dr Katarzyna Wiszowata-Walczak, wicedyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PB.

Rekrutacja do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej odbywa się poza miejskim systemem rekrutacji. Kandydaci do końca czerwca muszą złożyć tzw. kwestionariusz kandydata. W lipcu zaś trzeba będzie donieść niezbędne dokumenty. 

Ta kameralność naszej szkoły naprawdę bardzo dużo nam daje. Żaden z naszych uczniów nie jest uczniem anonimowym. (…) Każdy uczeń jest w coś zaangażowany, bo potrzebujemy rąk do pracy w różnych naszych przedsięwzięciach. Wyławiamy też talenty. Podejrzewam, że w szkołach publicznych nie ma takiej możliwości przy tak dużej liczbie uczniów. A tu tak naprawdę mamy możliwość odkrycia tych dzieci i pokierowania ich odpowiednim torem – dodała dr Katarzyna Wiszowata-Walczak, wicedyrektor szkoły.

Rekrutacja – ważne terminy!

Rekrutacja do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej już trwa. Zapisy odbywają się jednak poza miejskim systemem rekrutacji. To oznacza, że czynności związane z przyjmowaniem kandydatów do klas pierwszych różnią się od tych, które obowiązują w szkołach ponadpodstawowych Miasta Białegostoku.

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji osoby zainteresowane proszone są o złożenie kwestionariusza kandydata (formularz do pobrania na stronie Liceum w zakładce rekrutacja) i złożenie go w sekretariacie szkoły w terminie do 30.06.2023 r. (do godz. 15:00). W kolejnym etapie, w dniach 6 – 10 lipca 2023 r. w godzinach 8:00 – 15:00, wspomniany kwestionariusz będzie trzeba uzupełnić o niezbędne dokumenty, w celu potwierdzenia chęci uczęszczania do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Cały proces rekrutacji zakończy się 13 lipca ogłoszeniem listy kandydatów przyjętych na poszczególne profile.

Limit miejsc w klasach pierwszych Liceum w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 52.

Harmonogram rekrutacji 2023/2024

Regulamin rekrutacji 2023/2024

Kwestionariusz zgłoszenia do ALOPB

oprac. za mr (PB)