ALOPB zaprasza do udziału w konkursie AlgoPy

04-11-2022

ALOPB zaprasza do udziału w konkursie AlgoPy

Jeżeli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej w woj. podlaskim, pasjonujesz się programowaniem, znasz język Python, chcesz pokazać i sprawdzić swoje umiejętności – to konkurs dla Ciebie!

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Zapoznaj się z przykładowym zadaniem konkursowym „Labirynt” (Labirynt), opracuj jego rozwiązanie. Jeśli Twoje wyniki są zgodne z podanymi przykładowymi – zgłoś swój udział w konkursie.

W tym celu: przejdź do witryny szkoleniowej ALOPB: Witryna szkoleniowa ALOPB, wybierz kurs „AlgoPy” i utwórz sobie konto w tej platformie. Zaloguj się do platformy a następnie dołącz do kursu „AlgoPy” podając kod dostępu: „ALO Py”

W kursie znajdziesz aktualne informacje o konkursie, pełen regulamin konkursu a także formularz deklaracji udziału w konkursie. Jeżeli jesteś pełnoletni – wypełnij go sam, jeśli nie – o wypełnienie poproś Rodziców/Opiekunów prawnych, zeskanuj i prześlij na platformę.

9.11.2022r. w witrynie konkursu zostaną opublikowane dwa zadania I etapu. Opracuj algorytmy rozwiązania, zakoduj w Pythonie i skrypty prześlij przez platformę do 16.11.2022r.

25.11.2022r.  zostaną ogłoszone wyniki I etapu – autorzy najlepszych rozwiązań zostaną zaproszeni do zawodów finałowych, rozgrywanych stacjonarnie, w dniu 2.12.2022r.

Uroczyste zakończenie konkursu, ogłoszenie laureatów, wręczenie nagród, nastąpi podczas konferencji „Edukacja informatyczna. Bezpieczna cyberprzestrzeń” 7.12.2022r. na Politechnice Białostockiej. Na konferencję zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.

Dodatkowe informacje możesz uzyskać pisząc na adres algopy@babicz.info.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

zb