Stypendia w trzech kategoriach przyznane!

05-10-2021
Uczniowie ALOPB
W VII Liceum Ogólnokształcącym zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz uhonorował najzdolniejszą młodzież z białostockich placówek edukacyjnych.

Stypendia przyznawane są w trzech kategoriach: pomysł techniczny, pomoc dydaktyczna lub naukowa oraz usprawnienia softwarowe. Wśród wyróżnionych najwięcej jest uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Docenione zostały konstrukcje robotów i urządzeń elektronicznych stworzonych przez 16 uczniów naszej szkoły. Stypendia za innowacyjną myśl techniczną to jednorazowe świadczenie o charakterze motywacyjnym.

Gratulujemy laureatom: Michał Targoński, Krzysztof Halicki, Patryk Regucki, Mateusz Szulc, Ewa Karp, Michał Łukaszuk, Patrycja Falkowska, Agnieszka Majewska, Natalia Rogowska, Bartosz Wiszowaty, Jakub Kruszewski, Grzegorz Garbiel, Mateusz Matwiejuk, Alicja Choszczyk, Patrycja Kolosa, Katarzyna Wilczewska.

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymali Wiktoria Koniecko i Adrian Koniecko za awans do klasy tanecznej B w stylu standardowym oraz łacinie. Tancerze są tegorocznymi Mistrzami Okręgu Podlaskiego w kategorii 16-18 lat w obu stylach. Wielokrotnie stawali na podium w turniejach rangi ogólnopolskiej w Lublinie, Warszawie, Krakowie czy Łodzi.

Stypendium naukowe otrzymał Tomasz Musiuk za szczególne osiągnięcia w Olimpiadzie Prawosławnej Wiedzy Religijnej, XXIV Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich oraz w IX Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Miasto Białystok

pd, gn