Zespół „Rezystory” został nagrodzony

29-09-2021
Nagrodzeni uczniowie
Zespół „Rezystory” w składzie: Bartosz Wiszowaty, Jakub Kruszewski i Grzegorz Garbiel – zajął drugie miejsce w ogólnopolskim finale Konkursu Gier Edukacyjnych GEEK.

Konkurs, organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz m. in. Marszałka Województwa Podlaskiego, rozgrywany był w dwóch kategoriach: scenariusz (koncepcja) gry edukacyjnej oraz implementacja (oprogramowanie) gry.

Podsumowanie Konkursu odbyło się podczas Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego.

Program pobytu w Warszawie obejmował:

• zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik;
  • wręczenie nagród i dyplomów;
  • udział w konferencji Transhumanizm;
  • udział w koncercie muzyki Wojciecha Kilara w Filharmonii Narodowej;
  • bankiet.

W Warszawie uczniami opiekowali się: Iwona Zedlewska i Zdzisław Babicz.

Opracowaliśmy scenariusz gry o nazwie „Rezystory”. Gra ma ułatwić zrozumienie zagadnień z zakresu elektrotechniki – opowiada Bartosz Wiszowaty.

Finaliści zapytani o plany na przyszłość stwierdzają jednogłośnie:

Podczas II edycji Konkursu GEEK w roku szkolnym 2021/22 powalczymy o równie wysoką pozycję.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

pd