Pizza i pierogi

15-09-2021
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie uczniów naszego liceum z odwiedzającymi Białystok nastolatkami z Włoskich techników. To pierwsze w tym roku szkolnym tego typu wydarzenie.

Rozpoczęło się ono krótkimi prezentacjami, które pokazywały szkoły, zwyczaje i życie codzienne obu grup. W tym czasie uczniowie z Polski i Włoch mogli dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. Nasi goście zapytani o to, co na wyjeździe do Polski oraz spotkaniu w ALOPB podoba im się najbardziej, zgodnie odpowiadali, iż fascynuje ich przede wszystkim możliwość poznania innej kultury, zwiedzanie nieznanych dotąd miejsc, a także okazja spróbowania polskich przysmaków.

Następnie w ramach rozrywki, pod okiem wuefistów – Pana Dawida Szczerbińskiego oraz Pana Jarosława Kierdelewicza – uczniowie rywalizowali w dwóch dyscyplinach sportowych – siatkówce oraz futsalu. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany, ale ostatecznie Włosi wygrali mecz piłki nożnej, a uczniowie naszej szkoły – mecz siatkówki. Stosunek wygranych wyniósł zatem 1:1.

Wydarzenie to było również świetną okazją do przetestowania umiejętności w komunikowaniu się w języku angielskim oraz nawiązania nowych, być może stałych kontaktów. Nie obeszło się też bez wzajemnej nauki obcych języków, polecenia odwiedzającym wspaniałych polskich potraw oraz włoskiej lekcji o tym, jak nie kłaść ananasa na pizzę, a pizza z ketchupem to grzech.

Wspólnie wybraliśmy się również na zwiedzanie Białegostoku oraz rozkoszowaliśmy się smakiem najlepszych podlaskich pierogów.

Aleksandra Brzozowska


× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję Politykę prywatności i wykorzystania plików cookies w serwisie.