Uczniowie ALOPB w gronie stypendystów Zarządu Województwa Podlaskiego

23-11-2020

Hubert Klimowicz i Paweł Buczyński zostali laureatami stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Podczas przeprowadzonej w trybie online gali stypendialnej, gratulacje najlepszym podlaskim uczniom przekazał marszałek Artur Kosicki.

W związku z panującą pandemią i obowiązującymi ograniczeniami nie wszyscy uczniowie mogli spełnić wymagane kryteria dotyczące udziału w konkursach i olimpiadach. Dlatego tegoroczna lista stypendystów jest krótsza niż w latach ubiegłych. Wśród 22 wyróżnionych znalazło się aż dwóch uczniów ALOPB.

Hubert jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Konkursu Języka Angielskiego. Natomiast Paweł jest laureatem ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny, finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz laureatem wojewódzkich konkursów z matematyki, fizyki oraz chemii.

O przyznanie stypendium za rok szkolny 2019/2020 mogli się ubiegać uczniowie z podlaskich szkół, którzy na koniec roku szkolnego uzyskali średnią ocen min. 5,0. i zdobywali najwyższe noty w olimpiadach, konkursach i turniejach wiedzy na szczeblach: wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Z 93 wniosków stypendialnych, które wpłynęły do urzędu marszałkowskiego, 22 uczniów spełniło wymagane kryteria.

Pełna lista laureatów stypendium dostępna jest na portalu informacyjnym Województwa Podlaskiego.