Dajemy radę!

12-11-2020

„Obyś żył w ciekawych czasach” – to stare przysłowie nabiera ostatnio nowego znaczenia. Na skutek pandemii życie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej znów przeniosło się do Internetu.
W marcu 2020 r., już od pierwszego dnia zamknięcia szkół, wprowadziliśmy zajęcia zdalne. Teraz wykorzystaliśmy doświadczenia zdobyte wiosną.
Trzeba przyznać, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, znakomicie odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Okazuje się, że zaistniała sytuacja ma również swoje dobre strony. Korzystamy obecnie nie tylko z platformy Teams, ale też tabletów graficznych i całego bogactwa multimediów. Lekcje odbywają się według planu, a podczas nich naprawdę dużo się dzieje. Wykonujemy ćwiczenia, tworzymy prezentacje, prowadzimy dyskusje, pracujemy w grupach oraz indywidualnie. Sprawdzanie wiedzy uczniów też nie stanowi problemu: klasówki, sprawdziany i kartkówki tworzone są przez nauczycieli na bieżąco i udostępnianie na platformie.
Jak wiadomo, nie samą nauką człowiek żyje. Nie ograniczamy się do zdobywania wiedzy. Uczestniczymy w zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego, podczas lekcji wychowawczych spotykamy się z ciekawymi ludźmi.
ALOPB jest kuźnią talentów, nic zatem dziwnego, że w trybie zdalnym odbywają się również zajęcia dodatkowe. Do sieci przeniosły się koła olimpijskie, robotyka, matematyka stosowana, Dyskusyjny Klub Filmowy, Teatr Trudno i wiele innych. Pracujemy, dyskutujemy i nie tracimy kontaktu z rzeczywistością szkolną.
Słuchamy również wskazówek nauczycieli wychowania fizycznego, którzy doradzają nam, jak zadbać o zdrowie w „czasach zarazy”.
Pozostajemy aktywni, uczymy się, rozwijamy pasje, słowem – dajemy radę!

Marta Białobrzeska