Stypendia dla artystów

22-10-2020
Taniec w wykonianiu ucznia ALOPB i jego partnerki

Masz duszę artysty i osiągnięcia w jednej z dziedzin: muzyki, filmu, teatru, tańca, literatury, plastyki czy fotografii? – złóż wniosek o stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej Zarządu Województwa Podlaskiego!

Wypełnione elektronicznie wnioski wraz z załącznikami o przyznanie stypendium składa się do pedagoga szkolnego do 12 listopada lub do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, w terminie do 15 listopada danego roku.

Wniosek o przyznanie stypendium powinien zawierać w szczególności:
1) imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania, imiona i nazwiska rodziców/opiekunów prawnych kandydata,
2) adres szkoły kandydata,
3) informacje dotyczące dotychczasowych osiągnięć artystycznych kandydata (dyplomy, wyróżnienia i inne nagrody potwierdzające udział w konkursach, przeglądach, koncertach, wystawach lub innych wydarzeniach artystycznych),
4) opinię szkoły składającej wniosek wraz z uzasadnieniem,
5) inne referencje,
6) oświadczenie dot. zapoznania się z regulaminem i prawdziwości przedstawionych danych oraz informację o ochronie danych osobowych.

Pomocy w wypełnieniu wniosku oraz dodatkowych informacji udziela pani Helena Sajewicz – pedagog ALOPB.

Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku znajdziesz na stronie Wrota Podlasia.