Uhonorowani Orderem Nadziei

08-10-2020
Statuetka Pola Nadziei

Dzięki wsparciu całej społeczności Politechniki Białostockiej, po raz kolejny pomogliśmy dzieciom z białostockiego hospicjum.

Szkolne Koło Wolontariatu ALO PB, działające pod opieką pedagog Heleny Sajewicz, zostało w tym roku szczególnie wyróżnione za wkład pracy oraz uhonorowane Orderem Nadziei za wsparcie podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Zebrane przez nasz wolontariat fundusze (głównie podczas kiermaszów ciast organizowanych na Politechnice Białostockiej) zostały przekazane Białostockiemu Hospicjum dla Dzieci. Podopiecznych Fundacji wsparli również finansowo rodzice naszych uczniów.

Order Nadziei dla wolontariuszy z ALO PB został przyznany we wtorek, 6 października 2020 r., podczas uroczystego podsumowania dziesiątej edycji „Pól Nadziei”. To ogólnopolska akcja, która ma popularyzować ideę opieki paliatywnej. W naszym województwie organizowana jest przez Fundację „Pomóż Im”, która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało „Pomóż Im odnaleźć iskrę nadziei”. Włączyły się do niej 162 instytucje, które zebrały łącznie 126 924,16 zł.
Mamy nadzieję, że ta suma zostanie przebita podczas 11. edycji Pól Nadziei, którą zainaugurowano podczas wtorkowej uroczystości.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym wolontariuszom, wszystkim członkom społeczności ALO PB oraz pracownikom Politechniki Białostockiej za wsparcie.

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji na stronie Fundacji Pomóż Im.