Pierwszaki zintegrowani

07-10-2020
uczniowie współpracują przy rozpaleniu ogniska

Pierwsza wycieczka tego roku szkolnego już za nami! W czwartek, 1 października 2020 r., uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do „Mamuciej Doliny” – gospodarstwa agroturystycznego znajdującego się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego w miejscowości Szostaki.

Malownicze nadbiebrzańskie krajobrazy, spokój i możliwość odpoczynku od miejskiego zgiełku, to jedne z wielu atutów tej lokalizacji. Na miejscu na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji, takich jak zawody łucznictwa, czy spacery po rozległych terenach bagiennych. Uczestnicy zdobyli informacje na temat życia pradawnego człowieka z epoki kamienia początków człowieka, a także podstawowych umiejętności tych ludzi do przetrwania w kryzysowych sytuacjach. Uczniowie chętnie próbowali swoich sił we wszystkich wyzwaniach, które zakończyły się wspólnym tańcem, śpiewem i ogniskiem w przyjemnej atmosferze.
Jednodniowy wyjazd, zorganizowany przez wychowawców klas pierwszych, był bardzo udaną rekompensatą za odwołany wcześniej, z powodu obostrzeń związanych z pandemią, obóz adaptacyjny w Hołnach Mejera. Uczniowie wrócili do autokaru w znakomitym humorze, rozmawiali o wycieczce jako o niezapomnianej przygodzie, podczas której mogli bliżej poznać siebie nawzajem. („Super integracja i pogChamp ogólnie” – powiedział jeden z uczniów, znany w społeczności szkolnej jako Łukasz z Łap).
Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PB wrócili do Białegostoku po godzinie 17. Jeszcze tego samego dnia kreatywnie zadbali o to, by utrwalić swoje wspomnienia na zmontowanym filmie, który obecnie krąży między uczniami, przypominając miłe chwile.

Julia Stypułkowska