Robohackathon 2020 – jesteśmy na podium

29-09-2020
uczniowie ALOPB w pracowni

„Najgorszy Rocznik” w składzie Jakub Pojawa, Jakub Konopko, Filip Sawośko, Radosław Kowalczuk i Michał Sawicki, jako najmłodsza i jedyna drużyna reprezentująca Liceum zdobyła nagrodę w maratonie budowy robotów!

Robohackathon trwa 40 godzin. Konkurencja ta rozgrywana jest w ramach Bałtyckich Bitew Robotów (BBR), organizowanych przez Stowarzyszenie Skalp w Gdańsku. W tym roku ze względu na panującą pandemię drużyny nie mogły spotkać się w jednym miejscu i każda z nich sama musiała zorganizować sobie przestrzeń do pracy.
W piątek, 25 września o godzinie 19.00 opublikowano zadanie, jakie ma wykonać zbudowany przez uczestników konkursu robot. W tym roku musiał on stworzyć napis: „BBR 2020” o długości co najmniej 70 cm. Od tego momentu zespoły miały 40 godzin na zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie swojej konstrukcji. Naszą szkołę reprezentował zespół o nazwie „Najgorszy Rocznik” w składzie Jakub Pojawa, Jakub Konopko, Filip Sawośko, Radosław Kowalczuk i Michał Sawicki.
Ten weekend to wyjątkowo mało snu, dużo napojów energetycznych i niezdrowego jedzenia, ale też ogromna satysfakcja i mnóstwo świetnej zabawy. Nie ma życia, są roboty.
Ostatecznie zadanie wykonały tylko cztery zespoły. Zespół Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego zajął trzecie miejsce, a lepiej ocenione zostały jedynie ekipy z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej. Był to debiut naszych uczniów w tej konkurencji.


× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.