Robot Pająk doceniony w konkursie „Młody Innowator 2019/20”

28-09-2020
wyróżnieni uczniowie ALOPB

Do finału konkursu zakwalifikowano 56 projektów ze szkół z całej Polski. Nasi uczniowie Jakub Kruszewski, Bartosz Wiszowaty i Grzegorz Garbiel odebrali dyplomy i nagrody za projekt Hexanid – Robot Pająk.

Hasłem przewodnim konkursu „Młody Innowator 2019/20” było: „Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie”. Konkurs uczy młodych wynalazców m.in. systematyczności i odpowiedzialności. Pobudza ich do innowacyjnego myślenia oraz kreatywności w rozwiązywaniu problemów, nie tylko technicznych.
Jury, pod przewodnictwem prezes FSNT-NOT Ewy Mańkiewicz-Cudny, oceniło prace wykonane przez uczniów pod względem: pomysłowości, oryginalności rozwiązania, przydatności, wpływu na poprawę warunków bezpieczeństwa, dostępności wykorzystanych materiałów, estetyki wykonania, przygotowanej dokumentacji i samego projektu.
Nasi uczniowie odebrali nagrody podczas Gali zakończenia XIII edycji konkursu „Młody Innowator 2019/2020”, która odbyła się 25 września 2020 r. w Warszawie. Zorganizowała ją Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych – Naczelna Organizacja Techniczna (FSNT-NOT) wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Gratulujemy serdecznie!