Kolejne indeksy dla uczniów?

03-03-2019
uczniowie LO PB

El Robo Mech to konkurs organizowany przez Politechnikę Białostocką, polegający na zbudowaniu urządzenia związanego z mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, energetyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją lub inżynierią biomedyczną. To już czwarta edycja konkursu. W finale naszą szkołę reprezentować będzie sześć zespołów:

• Robot Humanoid (Kacper Zaleski),
  • Robot FIND3R (Konrad Oborski, Mikołaj Kasabuła, Maciej Bachurzewski),
  • Robot Fenek – Pogromca Piasków (Gabriel Marques, Mateusz Węcławski, Jan Dobkowski),
  • Robot Guardian (Radosław Kowalczuk, Łukasz Tomaszuk, Szymon Kowalewski),
  • Chwytak (Michał Dziekoński, Jakub Kisielewski),
  • Robot geologiczny Researcher (Kacper Sokół, Maciej Pietrewicz).

Komisja półfinałowa w składzie dr hab. inż. Michał Kuciej, dr inż. Jarosław Czaban, dr inż. Wojciech Winogrodzki, dr inż. Sławomir Kwiećkowski, dr hab. inż. Adam Sołbut, mgr inż. Anna Niczyporuk oraz mgr Paweł Tekień zakwalifikowała do finału łącznie trzynaście zespołów. Finałowe zmagania odbędą się 18 marca. W poprzedniej edycji konkursu nasi uczniowie zajęli pierwsze i trzecie miejsce. Trzymamy kciuki i życzymy powtórzenia sukcesu w tym roku.

Grzegorz Nowik