Dominacja programistów z ALOPB

11-06-2024
28.05.2024r. w finale Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Gier Komputerowych Dżemik 2024, uczniowie ALOPB zajęli prawie całe podium.

Należało opracować grę nawiązująca do hasła przewodniego tegorocznego Dżemiku, którym była liczba 35 – odniesienie do jubileuszu 35-lecia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. W konkursie wzięło udział 49 zespołów w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii Senior nasi uczniowie zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz uzyskali wyróżnienie.

• Miejsce pierwsze – Drużyna „iHaNi” czyli Piotr Kossakowski i Gabriel Romaniuk – za grę pod tytułem „Cathematics”
  • Miejsce drugie – Drużyna „R&B” czyli Ryszard Konopko i Michał Jan Buczyński – za grę pod tytułem „PB Defense, czyli Walka z Kolosem”
  • Wyróżnienie – Drużyna „Unisound” czyli Bartosz Cyrynowski i Bartosz Lubosz Kuć – za grę pod tytułem „Strefa 35”

Wszyscy laureaci są uczniami kl. II B.

Serdecznie gratulujemy.

Dżemik 2024 zorganizowali pracownicy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej i studenci Koła Naukowego Twórców VectoR Development

Więcej informacji na stronie: wi.pb.edu.pl/dzemik

zb