Wybory do Samorządu Uczniowskiego w ALOPB

18-09-2020
grafika przedstawiająca zaciśnięte pięści zespołu

Nowo wybrani reprezentanci poprzeczkę stawiają wysoko. Zależy im na dobrej komunikacji z uczniami i nauczycielami, chcą też rozwijać integrację międzyszkolną. W piątek, 11 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wybory były poprzezone, jak na profesjonalne wybory przystało, kampanią zwieńczoną debatą z udziałem kandydatów. W jej trakcie przedstawili oni swój plan wyborczy, powiedzieli kilka słów o sobie oraz odpowiadali na przygotowane wcześniej pytania. Nie zabrakło również miejsca na zaskakujące pytania przesyłane przez uczniów i zdawane na żywo przez prowadzących. Ostateczne wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego ALOPB wyglądają następująco:

Kamil Dudar – Przewodniczący
Maciej Jasiuk – Wiceprzewodniczący
Alicja Choszczyk – Rzecznik Praw Ucznia
Kacper Bielicki – Sekretarz
Opiekunką Samorządu została nauczycielka języka polskiego, dr Ewa Rutkowska.

Nad poprawnością wyborów pracowali: IA Ewa Karp, IB Jeremiasz Kuźmicki, IIA Pola Zawadzka, IIB Bartosz Wiszowaty, IIC Tomasz Musiuk, IID Katarzyna Wilczewska.
Jak wygląda strategia działania nowych władz uczniowskich? Nasz plan opiera się głównie na współpracy z całą społecznością szkolną. Chcemy, aby wszyscy mogli dołożyć własną cegiełkę do naszych działań – tłumaczył Przewodniczący SU Kamil Dudar.
Widać też już pierwsze działania nowego samorządu – rozpoczął on pracę nad uruchomieniem kroniki szkolnej oraz zaczął pracę nad modernizacją systemu Niepytek, by dostosować go do ewentualnej edukacji zdalnej, a także uszczelnić jego działanie w szkole.
Te działania są spójne z wizją Wiceprzewodniczącego SU Macieja Jasiuka: Jako tegoroczny zarząd samorządu uczniowskiego postawimy poprzeczkę bardzo wysoko, jeśli chodzi o zmiany w szkole. Skupimy się przede wszystkim na komunikacji ze społecznością uczniowską, integracji międzyklasowej oraz międzyszkolnej. Nacisk położymy też na sport czy rozrywkę – szkoła wcale nie musi być miejscem tylko do nauki.