MIĘDZYszkolna Liga MiniSumo

28-10-2019
Pierwsza runda SL MiniSumo za nami. W październiku zgłoszono 12 robotów. Osiem z nich zdobyło pierwsze punkty liczące się w klasyfikacji ogólnej.

Najlepszy okazał się robot zbudowany przez Kacpra Sokoła (LO PB), który nie przegrał żadnej walki. Na drugim miejscu też nasza konstrukcja – Transformer, której twórcą jest Kacper Zaleski. Na trzecim miejscu uplasował się robot Pudzian zbudowany przez zespół z 3LO. Roboty na drugim i trzecim miejscu miały identyczny wynik, o klasyfikacji końcowej zdecydował bezpośredni pojedynek.

Zawody rozgrywane będą raz w miesiącu, więc wiele punktów jeszcze do zdobycia. Kolejna runda SL MiniSumo odbędzie się w ostatnią sobotę listopada. Dołączyć można w każdej chwili wysyłając zgłoszenie na g.nowik@pb.edu.pl . W zgłoszeniu należy podać nazwę robota, skład zespołu i szkołę.

Zawody zostały objęte honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Lecha Dzienisa. Więcej informacji i aktualna tabela wyników na stronie: https://pb.edu.pl/liceum-ogolnoksztalcace/dla-ucznia/zajecia-dodatkowe/robotyka/