Azure Dev Tools for Teaching

Politechnika Białostocka przystąpiła do programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (wcześniejsza nazwa MSDN AA, Microsoft Imagine), w ramach którego studenci oraz pracownicy naukowo-dydaktyczni otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft, platformy Azure oraz innych zasobów.

Czym jest program Azure Dev Tools?

Program Microsoft Azure Dev Tools for Teaching oferuje dostęp do korzyści mających na celu wspieranie działań z zakresu edukacji i nauczania, niekomercyjnych badań naukowych, projektowania, opracowywania, testowania i demonstrowania aplikacji umożliwiających realizację powyższych celów.

Jak się dostać do narzędzi Azure?

Logowanie: https://signup.azure.com/studentverification

Uwagi:

1. Tylko studenci oraz pracownicy naukowo-dydaktyczni mogą zarejestrować się w programie.
  2. Do rejestracji należy użyć adresu e-mail w domenach: student.pb.edu.pl, st.pb.edu.pl.
  3. Microsoft będzie weryfikował status akademicki użytkownika raz na 12 miesięcy.
  4. Q&A czyli odpowiedzi na często zadawane pytania – https://azureforeducation.microsoft.com/en-us/institutions/devtoolsfaq
  5. Support dla Administratora i Użytkownika subskrypcji – https://azureforeducation.microsoft.com/en-us/institutions/Contact
Dostępne oprogramowanie:

W programie Azure Dev Tools for Teaching dostępny jest najnowszy system operacyjny Windows oraz:

• najnowsze oprogramowanie Microsoft,
  • dostępne aktualizacje i pakiety językowe,
  • narzędzia programistyczne,
  • najnowsze systemy operacyjne,
  • systemy serwerowe i bazodanowe,
  • programy narzędziowe,
  • programy edukacyjne.
Lista oprogramowania
Dostępne są m.in. takie aplikacje:
Windows 11 Education N (updated Nov 2021) – DVD
Windows 10 Education, version 21H1 – DVD
Access 2016
Windows 10, version 2004 or 20H2 10C Local Experience Packs (LXPs) (released Nov 2020)
Windows 10, version 2004 or 20H2 11C Local Experience Packs (LXPs) (released Dec 2020) – DVD
Windows 10, version 2004 or 20H2 4B Local Experience Packs (LXPs) (released April 2021) – DVD
Windows 10, version 2004 or 20H2 Language Packs (released May 2020)
Windows 10, version 2004 or 20H2 9B Local Experience Packs (LXPs) (released Oct 2020)
Windows 10, version 2004 or 20H2 9C Local Experience Packs (LXPs) (released Oct 2020)
Windows 10, version 2004 or 20H2 1C Local Experience Packs (LXPs) (released Feb 2021) – DVD
Windows 10, version 2004 or 20H2 2C Local Experience Packs (LXPs) (released Mar 2021) – DVD
Windows 10, version 2004 or 20H2 4C Local Experience Packs (LXPs) (released May 2021) – DVD
Windows 10, version 2004 or 20H2 7C Local Experience Packs (LXPs) (Updated August 2021) – DVD
Windows 10, version 2004 or 20H2 8C Local Experience Packs (LXPs) (Updated September 2021) – DVD
Windows 10, version 2004 or 20H2 9C Local Experience Packs (LXPs) (Updated October 2021) – DVD
Windows 10, version 2004 or 20H2 10C Local Experience Packs (LXPs) (updated November 2021) – DVD
Windows Server 2016 Datacenter (64-bitowy)
Windows Server 2022 Datacenter
Windows Server 2019 Datacenter (updated Sept 2019)
Windows Server 2022 Datacenter
Windows Server 2019 Datacenter (updated Sept 2019)
Access 2016
Windows Server 2019 Essentials (updated Sept 2019)
Funkcje systemu Windows Server 2019 na żądanie (64-bitowe)
Pakiet językowy systemu Windows Server 2019 (64-bitowy)
Windows Server 2022 Standard
Windows Server 2019 Standard (updated Sept 2019)
Windows Server 2022 Standard
Windows Server 2019 Standard (updated Sept 2019)
Access 2021
Access 2019

Warunki korzystania:

Oprogramowanie może być instalowane wyłącznie na prywatnych komputerach studentów oraz pracowników naukowo-dydaktycznych.
Korzystanie z oprogramowania w laboratoriach komputerowych jest możliwe w ramach opisanych poniżej celów.

Studenci oraz pracownicy naukowi mogą używać z udostępnionego w ramach programu ADT4T oprogramowania jedynie w celach niekomercyjnych.

Zalicza się do nich:

• edukacja własna,
  • badania i projektowanie,
  • tworzenie i testowanie rozwiązań,
  • projekty w ramach zajęć przewidzianych programem przedmiotu, dla którego oprogramowanie zostało udostępnione lub projektów własnych.

Nie jest dozwolone używanie udostępnianego oprogramowania do tworzenia oprogramowania, projektów i rozwiązań w ramach przedsięwzięć mających przynosić dochody. Za prawidłowe korzystanie z oprogramowania odpowiada Licencjobiorca (student, pracownik naukowo-dydaktyczny). Nie wolno odsprzedawać, udostępniać, przypisywać ani w inny sposób przenosić oprogramowania oraz kluczy produktów. Działania dotyczące kluczy są monitorowane.

W przypadku ustania zależności między studentem a Politechniką Białostocką, na mocy której student posiadał możliwość używania udostępnianego oprogramowania, osoba ta traci możliwość uaktualniania oprogramowania na swoim komputerze osobistym, zachowuje jednak możliwość dalszego używania udostępnionego w ramach programu oprogramowania wyłącznie w celach samokształcenia, oraz wykonywania projektów  niekomercyjnych i niedochodowych .

Naruszenie warunków korzystania z oprogramowani z programu Microsoft Azure Dev Tool for Teaching pociąga za sobą automatycznie utratę zgody na używanie oprogramowania użyczonego w ramach programu i jest jednoznaczne z koniecznością natychmiastowego zaprzestania używania oprogramowania i jego usunięcia z komputera osobistego studenta lub pracownika. Niezależnie od powyższego naruszenie warunków licencji może spowodować podjęcie kroków na drodze karnej lub cywilnej przez odpowiednie organy.

Wsparcie:

W przypadku problemów z dostępem do uczelnianego konta e-mail,  wymaganego podczas rejestracji w programie Microsoft Azure Dev Tools for Teaching prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: uci@pb.edu.pl.