O nas

Uczelniane Centrum Informatyczne zostało powołane na mocy Zarządzenia nr 80 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 12 grudnia 2008, jako odpowiedź na stale rosnące potrzeby informatyzacji Uczelni. Komórka bezpośrednio podlega Rektorowi. Powstało na bazie dotychczasowego Biura ds. Obsługi Informatycznej Uczelni, przejmując po nim całość jego dotychczasowych obowiązków , doświadczenie i zdobytą wiedzę.

Do głównych zadań UCI należy wsparcie informatyczne wszystkich działów administracyjnych Uczelni, konserwacja i zarządzanie dotychczas istniejącymi systemami oraz szeroko rozumiane wsparcie technologiczne. Ponadto UCI wyszło z inicjatywą ściślejszej koordynacji działań o charakterze informatycznym na szczeblu międzywydziałowym.

Do zadań Centrum należy w szczególności opieka nad kluczowymi dla działania uczelni systemami, takimi jak TETA – podstawowy program do zarządzania finansami na Politechnice, USOS – powszechnie używany system obsługi studentów na szczeblu poszczególnych dziekanatów oraz IRK – popularna Irka, którą na pewno poznał każdy ze studentów młodszych roczników w czasie rekrutacji na studia. Ponadto UCI opiekuje się stroną główną Politechniki Białostockiej oraz systemami wykorzystywanymi w poszczególnych jednostkach administracyjnych.