Spotkanie Komisji ds. USOS – warsztaty szkoleniowe

01-07-2024
Pracownicy Uczelnianego Centrum Informatycznego, od prawej: Magdalena Wasilewska, Marek Opacki, Katarzyna Kościuk.
W dniach 26-27 czerwca 2024 roku odbyło się hybrydowe spotkanie Komisji ds. USOS, które zgromadziło około 110 uczestników stacjonarnie i 170 zdalnie. Sesje główne i równoległe obejmowały tematy takie jak USOSadm w Javie, repozytorium obiektów binarnych S3 oraz komunikacja POL-on przez REST API.

Omówiono również zagadnienia takie jak dyplomy elektroniczne, przechowywanie i doręczanie dokumentów elektronicznych w USOS oraz mikropoświadczenia. W trakcie sesji równoległych poruszono tematy dotyczące administrowania aplikacjami USOS, integracji z Moodle oraz bezpieczeństwa systemów uczelnianych.

Na spotkaniu obecni byli pracownicy Uczelnianego Centrum Informatycznego: Magdalena Wasilewska, zastępca kierownika Uczelnianego Centrum Informatycznego, oraz Katarzyna Kościuk i Marek Opacki, administratorzy systemu USOS.