Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem w PB – szkolenie online

22-09-2022
Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem z PB
Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu e-learningowym pt. „Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem w Politechnice Białostockiej”.

Jest to szkolenie wewnętrzne przygotowane przez Sekcję ds. Ryzyka z realizacji wewnętrznej procedury kontroli zarządczej i zarządzania ryzykiem.

Ze szkolenia można skorzystać w dowolnym miejscu i czasie. Jest dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, z dowolnego komputera z dostępem do Internetu.
Nie ma konieczności wykonywania wszystkich modułów jednego dnia. Szkolenie można w każdej chwili przerwać i wrócić do niego w dogodnym terminie.

Szkolenie zakończone jest testem, który decyduje o jego zaliczeniu. Próg zdawalności to 75%. Na próg zdawalności wlicza się szkolenie, ćwiczenia i test. Istnieje możliwość wielokrotnego podejścia do testu.

Za treść merytoryczną odpowiedzialny jest Dział Kontroli Wewnętrznej. W związku z powyższym wszelkiego rodzaju pytania dotyczące treści merytorycznej prosimy kierować do: m.karpiuk@pb.edu.pl, b.litman@pb.edu.pl. Przy ewentualnych problemach technicznych prosimy kierować pytania do działu wsparcia na adres email: uci@pb.edu.pl.

Szkolenie online – instrukcja

1. Aby przejść do szkolenia, udostępnionego na portalu edukacyjnym Politechniki Białostockiej należy wejść na stronę https://ckz.pb.edu.pl/Zaloguj i zalogować się do systemu.
    UWAGA! Do szkolenia mogą dostać się wyłącznie pracownicy, którzy korzystają ze służbowego konta w domenie @pb.edu.pl.

Logowanie dla pracowników niebędących pracownikami naukowymi

Pracownicy niebędący pracownikami naukowymi, naukowo-badawczymi lub dydaktycznymi, wybierają opcję logowanie lokalne (A).

Loginem jest adres e-mail. Hasło zostało przekazane przez Dział Spraw Personalnych lub UCI.

To nie jest to samo hasło co do poczty PB.

W przypadku problemów z hasłem istnieje możliwość skorzystania z opcji jego odzyskania. W tym celu należy wybrać opcję: „Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj(C) i podać służbowy adres e-mailowy.

UWAGA! Czas oczekiwania na wiadomość z hasłem może wynieść do 5 min.

W przypadku problemów z hasłem prosimy o kontakt pod adresem: eduportal@ckz.pb.edu.pl

Opcje logowania na portalu edukacyjnym

Logowanie dla pracowników naukowo-dydaktycznych

W przypadku pracowników naukowych, naukowo-badawczych lub dydaktycznych należy logować się, wybierając opcję CAS (B). Logowanie opcją CAS odbywa się analogicznie jak w przypadku USOSweb.

2. Po poprawnym zalogowaniu się należy przejść do zakładki Szkolenia (1), następnie do zawartości Moje ścieżki szkoleniowe (2), gdzie przy szkoleniu Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem w Politechnice Białostockiej należy wybrać Uruchom (3)Widok szkolenia na portalu CKZ =
  3. Po wybraniu szkolenia, za pomocą przycisku Uruchom (3) zostaną wyświetlone dwa elementy wymagane ścieżki szkoleniowej:
    (a) Kontrola zarządcza i zarządzanie ryzykiem w Politechnice Białostockiej.
    (b) Test – Kontrola zarządcza w Politechnice Białostockiej
    W pierwszej kolejności należy uruchomić szkolenie (a). Otwarcie elementu potwierdzamy, wybierając Uruchom (4).
  4. Po otwarciu pierwszego elementu szkolenia (a), pokażą się cztery wymagane elementy. Otwarcie elementu potwierdzamy, wybierając Uruchom, bądź Rozpocznij w przypadku otworzenia Ćwiczeń (c).

(a), (b), (d) – szkolenie teoretyczne,