Dostęp do USOSweb i CKZ dla pierwszaków
21-09-2020Dostęp do systemów USOSweb oraz do platformy CKZ jest możliwy dopiero po zakończeniu czynności administracyjnych w Dziekanacie, najczęściej jest to ostatni tydzień września.
Do logowania do systemu USOSweb oraz platformy CKZ należy użyć adresu e-mail używanego w trakcie rekrutacji oraz hasła, które zostało wygenerowane przez dziekanat. Jeżeli hasło jeszcze nie zostało przekazane można użyć funkcji „Ustaw nowe hasło”.
Wszyscy studenci Politechniki Białostockiej mają również dostęp do Office 365. Dane do logowania dla pierwszoroczniaków rozpoczynających studia stacjonarne I stopnia zostaną przesłane na adres mejlowy, podany podczas rekrutacji.
W przypadku problemów z logowaniem lub z użytkowaniem platform, należy wysłać wiadomość na adres:
- USOSweb: usosweb@uci.pb.edu.pl
- CKZ: eduportal@ckz.pb.edu.pl
- Office365: office365@uci.pb.edu.pl
Mobilny USOS PB
Usos udostępniono również w wersji na smarfony. Mobilny USOS PB to aplikacja dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej, dostępna jest na urządzenia z systemem Android. Wkrótce skorzystają z niej również właściciele urządzeń z systemem iOS. Do poprawnego korzystania z aplikacji wymagane jest konto w serwisach uczelnianych PB (tzw. konto CAS).
Aplikację można pobrać ze sklepu Play: Mobilny USOS PB