Mural

Chcemy, by Studium Języków Obcych stało się dla Was miejscem nie tylko obowiązkowych zajęć językowych, ale także wartościowych kursów, wydarzeń, miejscem, gdzie możecie przygarnąć fajną książkę, zdobyć cenny certyfikat, rozgadać się, rozwijać się naukowo w międzynarodowym środowisku, porozmawiać o tym, co w życiu ważne i w czym jesteście wyjątkowi

Zależy nam też, by miejsca, w których na co dzień spędzacie czas były przyjazne, więc postanowiliśmy sprawić, by klatka schodowa SJO odżyła!

W listopadzie 2023 r. ogłosiliśmy konkurs na projekt muralu. Do konkursu zaprosiliśmy studentów Wydziału Architektury PB. Pod czujnym okiem Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia, dr Magdaleny Toczydłowskiej mieli za zadanie stworzyć projekt(y) murali reprezentujących języki, których uczymy w Studium Języków Obcych PB – angielski, hiszpański, niemiecki i polski. Projekty miały uwzględniać charakterystyczne dla danego języka/ regionu tropy kulturowe.

W konkursie udział wzięło 34 uczestników z kierunków: Architektura, Architektura wnętrz oraz Grafika.

Komisja wybrała 4 projekty p. Weroniki Konopki. Zwycięskie prace zostały zrealizowane w ramach zajęć z przedmiotu „Ilustracja” prowadzonych przez dr Magdalenę Toczydłowską na VII semestrze grafiki.

Zobaczcie zwycięskie projekty. Gratulujemy p. Weronice!

Uroczyste odsłonięcie murali odbędzie się 17.04.2024 r. jako część obchodów 60-lecia SJO.

Jednak już teraz możecie je oglądać idąc na lektoraty. Jak się Wam podobają?

Na konkurs wpłynęło dużo naprawdę świetnych projektów – radosnych, kolorowych i dynamicznych.  Od nowego semestru będziecie mogli je obejrzeć w SJO.

Fundatorem nagród jest Kancelaria Środa, a materiały do wykonania muralu zapewnia firma Benmar.

Patronem medialnym konkursu jest Radio Akadera.
Posłuchajcie krótkiej rozmowy mgr Violetty Grabińskiej, kierownika Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej na temat muralu.