O nas

Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej (SJOPB) jest jednostką ogólnouczelnianą Politechniki Białostockiej wspierającą Uczelnię w zakresie usług językowych (lektoraty, tłumaczenia, kursy języków obcych, egzaminy językowe). SJOPB jest również autoryzowanym ośrodkiem testowym ETS Global, jedynym tego typu w naszym regionie.

Ponadto w ramach SJOPB działa Centrum Języka i Kultury Polskiej POLISH LAB – ośrodek prowadzący kursy języka polskiego dla obcokrajowców, warsztaty i wydarzenia kulturalne oraz centrum egzaminacyjne z uprawnieniami do organizowania państwowych egzaminów z języka polskiego jako obcego.

Zakres naszej działalności obejmuje:

• prowadzenie lektoratów dla studentów studiów I i II stopnia wszystkich wydziałów, studiów doktoranckich oraz Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej z języków: angielski, niemiecki, rosyjski oraz hiszpański;
  • przeprowadzanie egzaminów potwierdzających znajomość języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego (egzaminy uczelniane oraz komercyjne);
  • organizację wydarzeń popularyzujących naukę języków obcych;
  • wykonywanie tłumaczeń pisemnych z języka angielskiego i rosyjskiego;
  • udział w projektach związanych z nauczaniem języków obcych.