Uroczyste odsłonięcie muralu SJO

21-04-2024

Wymarzyliśmy sobie mural w Studium Języków Obcych…

We współpracy z Wydziałem Architektury PB udało się to marzenie zrealizować. Konkurs na mural ogłosiliśmy w listopadzie 2023 r. Potem przez kilka miesięcy studenci z kierunków: Architektura, Architektura wnętrz oraz Grafika pracowali nad szczegółami. Z projektów 34 uczestników jury wybrało cztery wyjątkowe murale reprezentujące 4 języki, których uczymy w SJO – angielski, hiszpański, niemiecki i polski.

17 kwietnia 2024 r., w ramach jubileuszu 60-lecia Studium Języków Obcych, Rektor PB, dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, uroczyście przecięła wstęgę i „otworzyła” murale.

Tego dnia autorka projektów, p. Weronika Konopka otrzymała nagrodę, a studenci, którzy zaangażowali się w malowanie – upominki.

Nagrodę ufundowała Kancelaria Środa, a materiały do wykonania muralu zapewniła firma Benmar.

Zapraszamy do relacji fotograficznej: