Weź udział w BIP w Instituto Universitário de Lisboa!

26-03-2024
Zapraszamy studentów Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku do udziału w rekrutacji na Blended Intensive Programme, „From place to city – constructing collectively the habitat”, organizowanym przez Instituto Universitário de Lisboa, w Portugalii

Celem tego intensywnego kursu jest zaangażowanie studentów do wypracowania wspólnych podejść projektowych w obszarach zróżnicowanych społecznie, ekonomicznie i technologicznie. Wspólne budowanie wizji, strategii i rozwiązań poprzez zrównoważone, transdyscyplinarne i zintegrowane podejście do podzielonych terytoriów. Wkład w rozwój Zintegrowanego i Włączającego Przewodnika Interwencyjnego dla podzielonych terytoriów Lizbony poprzez Manifest i Interwencje Przestrzenne. Manifest który będzie zawierał zasady, wartości, wizje i strategie, które wyznaczą możliwe rozwiązania w zakresie interwencji przestrzennych.
Jest to również okazja do interakcji z uczestnikami z innych uczelni UE (w kursie wezmą udział studenci z Włoch, Austrii, Polski, Albanii i Portugalii).
Po komponencie wirtualnym, odbywającym się w dniach 4.06.2024, 18.06.2024 oraz 22.07.2024, nastąpi sesja zajęć stacjonarnych w Portugalii Iscte – Instituto Universitário de Lisboaw dniach 08-12.07.2024.

5 zakwalifikowanych studentów otrzyma wsparcie finansowe z projektu Erasmus+ KA131-2021 na pobyt w Instituto Universitário de Lisboa w wysokości 350€ (70 € na dzień). W przypadku podróży GREEN TRAVEL (autobusem, pociągiem, carpooling itp.) uczestnicy otrzymają dodatek 50 €.
Studenci otrzymujący stypendium socjalne na PB lub posiadający orzeczenie o niepełnosprawności dodatkowo otrzymają 100 € wsparcia indywidualnego oraz ryczałt 180 € na koszty podróży.

Harmonogram rekrutacji

1. Ogłoszenie rekrutacji na wyjazd: 27.03.2024 r.
  2. Termin składania zgłoszeń: 27.03-12.04. 2024 r.
  3. Rozmowa rekrutacyjna: 15.04.2024 r.
  4. Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej: 16.04.2024 r.
  5. Ogłoszenie wyników: 17.04.2024 r.

Zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu Prodziekana ds. Studenckich WBiNŚ (pokój nr 15) w terminie do 11.04.2024 r. do godz. 15.00 lub zeskanowane i podpisane dokumenty wysłać e-mail’em na adres d.gawryluk@pb.edu.pl w terminie do 12.04.2024 r. do godz. 15.00

Osoba ubiegająca się o wyjazd na BIP w ramach programu Erasmus+ musi spełniać następujące kryteria formalne:

• posiadać aktywny status studenta studiów stacjonarnych, niestacjonarnych lub być doktorantem kierunków Architektura Krajobrazu lub Gospodarka Przestrzenna WBiNŚ.

Kwalifikacja na wyjazd BIP będzie przeprowadzona w oparciu o listę rankingową uwzględniającą następujące kryteria:

• wcześniejszy udział w wyjazdach na BIP,
  • posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności oraz pobieranie stypendium socjalnego na PB w roku akademickim poprzedzającym wyjazd,
  • przynależność do studenckiego koła naukowego na WBiNŚ PB,
  • średnia ocen z ostatniego semestru,
  • poziom znajomości języka angielskiego,
  • brak długu punktowego,
  • udział w inicjatywach na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego,
  • punkty uzyskane podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Studenci wraz z formularzem zgłoszeniowym powinni złożyć ewentualne dokumenty poświadczające ich uczestnictwo w organizacjach studenckich, czy też osiągnięcia naukowe.

Osoba do kontaktu: dr inż. arch. Dorota Gawryluk d.gawryluk@pb.edu.pl

Dokumenty niezbędne do udziału w rekrutacji: