XI International Staff Week na PB – 4-8 grudnia 2023

20-11-2023

Zapraszamy na XI International Staff Week na Politechnice Białostockiej, organizowany w dniach 4-8 grudnia 2023 r. przez Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB.

XI spotkanie dla uczelni partnerskich organizowane jest przez Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB, w ramach Programu Erasmus+. Wśród uczestników International Staff Week będą m.in. przedstawiciele władz uczelni, nauczyciele akademiccy i pracownicy biur współpracy międzynarodowej z całego świata.

Goście będą mieli okazję poznać Politechnikę Białostocką, uczestniczyć w spotkaniach na wydziałach, a także przeprowadzić wykłady dla studentów i pracowników PB.

4 grudnia, w poniedziałek, wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z uczelniami partnerskimi zapraszamy do udziału w organizowanych w tym dniu wydarzeniach:

• 10:30 – 12:00 – „Cultural stands” – prezentacja uczelni partnerskich na indywidualnych stoiskach w holu Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB przy auli P0/33. Przy swoich stoiskach goście zagraniczni podzielą się informacjami na temat rodzimych uczelni. Będzie to okazja do nawiązania kontaktów oraz spróbowania smakołyków z różnych zakątków świata: Albania (University of Tirana, University of Vlora “Ismail Qemali”, Mediterranean University of Albania), Algieria (University of Batna 2, Université 8 mai 1945 Guelma), Armenia (Armenian State University of Economics), Egipt (Mansoura University, Menoufia University), Gwatemala (Universidad del Valle de Guatemala), Jordania (Al-Zaytoonah University of Jordan), Kosowo (University of Pristina-Kosovska Mitrovica), Litwa (Vilnius University), Łotwa (Rezekne Academy of Technologies), Mauritius (University of Mauritius), Portugalia (Polytechnic Institute of Tomar), Republika Południowej Afryki (University of Pretoria), Rumunia (National University of Science and Technology Politehnica Bucharest), Serbia (University of Belgrade), Tunezja (Higher Institute of Technological Studies of Sfax), Turcja (Istanbul Aydin University);
  • 12:10 – 13:20 – Welcome Speech, przedstawienie uczestników International Staff Week – spotkanie w auli P0/33, Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB.

Szczegółowy program wydarzenia BUT-International-Week-Programme-2023 28.11.2023 (PDF, 255 KB, otworzy się w nowej karcie)

Zachęcamy do obejrzenia relacji z poprzednich edycji International Staff Weeks.