Rozpoczęliśmy współpracę dydaktyczną z Liceum PB

Młodzież z klasy II odwiedziła SJO w dniu 16 listopada 2018 r. i uczestniczyła w specjalnie dla niej poprowadzonych zajęciach języka angielskiego. Uczniowie zwiedzili siedzibę SJO, po czym entuzjastycznie zaangażowali się w zadania opracowane i poprowadzone przez mgr Urszulę Sochoń.

Nadrzędnym celem zajęć było pokazanie, że inżynier to przede wszystkim człowiek, który stawia czoła wyzwaniom i poszukuje rozwiązań – często nietypowych, stad też temat lekcji brzmiał:

‘How to build a luxurious hotel on an artificial island and how to protect it from sea waves?’.

W omówieniu zagadnienia pomógł nam Richard Hammond w swoim programie z serii ‘Engineering Connections’. Jako że współczesny inżynier musi znać języki obce, zwłaszcza angielski, komunikacja na zajęciach odbywała się wyłącznie w tym języku. Młodzież LO rewelacyjnie sobie poradziła. Gratulacje! Niewątpliwą korzyścią była również praca w zespołach, co zaowocowało intensywną burzą mózgów i niesamowicie pomysłowymi propozycjami rozwiązania kilku technicznych dylematów.

Na zakończenie padło sporo pytań o kształcenie językowe w SJO PB, zwłaszcza o lektoraty o tematyce technicznej. Wyczerpujących odpowiedzi udzieliła uczniom mgr Violetta Grabińska, zastępca Kierownika SJO.

Autorki pomysłu: Urszula Sochoń (SJO PB)  i Ewelina Jaworowska (LO PB)

Prowadzenie zajęć: Urszula Sochoń

Współpraca organizacyjna i dydaktyczna: Ewelina Jaworowska